Prancūzijos parlamentarai balsavo už teisės į abortą įtraukimą Konstitucijoje

ŠaltinisAFP-BNS

Prancūzijos įstatymų leidėjai, reaguodami į neseniai Lenkijoje ir JAV padarytus pakeitimus, ketvirtadienį balsavo už tai, kad į Konstituciją būtų įtraukta teisė į abortą.

Kraštutinių kairiųjų partijos „La France Insoumise“ („Nenugalėtoji Prancūzija“, LFI)  ir valdančiosios centristų koalicijos parlamentarai pasiekė susitarimą dėl naujos nuostatos formuluotės, kuri buvo priimta didžiule balsų dauguma.

„Įstatymas garantuoja teisės savanoriškai nutraukti nėštumą veiksmingumą ir vienodą prieinamumą“, – rašoma siūlomame Konstitucijos 66 straipsnio papildyme.

Projektui pritarta 337 balsais prieš 32, todėl dabar jis bus siunčiamas tvirtinti konservatorių daugumą turinčiam Senatui.

Iniciatyvą paskatino JAV Aukščiausiasis Teismas, šiais metais priėmęs didelį atgarsį sukėlusį sprendimą panaikinti visoje šalyje galiojusią amerikiečių teisę nutraukti nėštumą.

Lenkijos konservatyvioji vyriausybė taip pat labai apribojo teisę į abortus.

Asamblėja kalba pasauliui, mūsų šalis kalba pasauliui.

„Asamblėja kalba pasauliui, mūsų šalis kalba pasauliui“, – sakė džiūgaujanti parlamentinės LFI frakcijos narė Mathilde Panot (Matild Pano), dedikuodama balsavimą Vengrijos, Lenkijos ir Jungtinių Valstijų moterims.

Kartu su prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) partijos nariu šį teisės aktą inicijavusi M. Panot teigė, kad šis žingsnis Prancūzijoje yra būtinas siekiant apsisaugoti „nuo regresijos“.

Abortai Prancūzijoje buvo įteisinti 1974 metų įstatymu, už kurį pasisakė tuometinė sveikatos apsaugos ministrė Simone Veil (Simon Vel) – kovos už moterų teises ikona, kuriai po mirties 2018 metais E. Macronas suteikė retą garbę būti palaidotai Panteone.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Prancūzijos valdžioje esantiems, žmonių teisė seksualizuotis be pasekmių yra svarbesnė nei teisė nebūti nužudytam.
    Tokios iškreiptų liberalkomunistų ideologijų užvaldytos šalys su abortais, eitanazija, lgbt, gebdrer, tautų maišymo politika – mums ne pavyzdys. Prancūzija artėja link liberalkomunistų nupiešto šalies idealo – didmiesčiuose jau mažai yra belikę prancūzų.
    Rytų Europos šalys, ypač Lenkija, Vengrija, jų vertybinė politika, yra atsvara naujųjų, gausiai finansuojamų ir remiamų pasaulio turtingųjų ideologijų užvaldytiems vakarams. Linkėčiau ir mūsiškiams valdžioje esantiems rinktis kriščioniškų vertybių, teisės, demokratijos, gyvybės pusę.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte