Prancūzija mini Maldos už išnaudojimų aukas dieną

ŠaltinisVATICAN NEWS

Atsiliepdama į popiežiaus Pranciškaus kvietimą skirti specialią dieną seksualinio išnaudojimo, piktnaudžiavimo valdžia ir sąžine aukoms, 2021 metais Prancūzijos vyskupų konferencija nusprendė tokią dieną minėti trečiąjį gavėnios penktadienį: šiemet – kovo 17-ąją dieną. Apie tai praneša „Vatican News“.

Pasak Prancūzijos vyskupų konferencijos pareiškimo, „vyskupijos ir parapijos kviečiamos kartu su tikinčiaisiais surengti vieną ar daugiau specialių aukų atminimo ir maldos dienų“.

Šis laikas Bažnyčioje taip pat skiriamas tam, kad visi suvoktų būtinybę užkirsti kelią ir imtis veiksmų, kad būtų išvengta visų sielovadinių ir žmogiškų situacijų, galinčių sukelti kokio nors pobūdžio prievartą pažeidžiamiausių asmenų atžvilgiu“, – sakoma jame.

Šiomis dienomis Puatjė miesto arkivyskupas Pascalis Wintzeris (Paskalis Vintzeris) išleido knygą „Seksualiniai išnaudojimai Katalikų Bažnyčioje: nuo skandalų iki reformų“.

Knygoje autorius svarsto ne vien apie pačią išnaudojimų problemą, apie kurią prieš pusantrų metų nepriklausoma komisija, pačios Prancūzijos vyskupų konferencijos prašymu, parengė ir 2021 spalio mėnesį pristatė skaudžią ataskaitą.

Arkivyskupas P. Wintzeris pastebi, kad po to daug žmonių paprasčiausiai nebekreipia dėmesio į tai, ką kalba jis ar kiti ganytojai, ir galima suprasti kodėl. Prancūzų arkivyskupas svarsto apie funkcijų tarp dvasininkų ir pasauliečių perskirstymą, apie moterų vaidmens didėjimą, apie vedusius kunigus, apie kitokį nei iki šiol vyskupijų ir parapijų reikalų tvarkymą.

Galima pridurti, kad artimiausiame Prancūzijos vyskupų susitikime, kuris vyks kovo 28–31 dienomis Lurde, bus vėl sugrįžta prie seksualinių išnaudojimų bei piktnaudžiavimo galia ir sąžine temų.

Po 2021-ųjų nepriklausomos komisijos pusšešto šimto puslapių ataskaitos, apėmusios ne vien pačius išnaudojimus, bet ir teisinius, kultūrinius, teologinius aspektus, pateikusios daug rekomendacijų, vyskupijose buvo sukurtos darbo grupės, kurios studijavo šį dokumentą, pačios teikė įžvalgas ir pasiūlymus, kurie ir bus apžvelgti susitikime Lurde kovo gale.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Šaunuoliai prancūzai. Jei tik bus nuoširdumo, jų Bažnyčia turi ateitį.

    Kad įvyktų atsiprašymas pirmiausiai turi būti išklausymas – nepanašu, kad Lietuvoje būtų pasiekta bent ši, pirmoji pakopa. Ir tai ypač turint omeny tas aukas, kurios patyrė išnaudojimą vyresniesiems piktnaudžiaujant valdžia (galia) ar IŠPRIEVARTAUJANT KITŲ SĄŽINES.
    Jeigu tokie dalykai dedasi mūsų pačių Bažnyčioje, ko reik norėti iš pagonių?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte