Prancūzai protestavo prieš sanitarinius pasus ir priverstinius skiepus

Keliuose Prancūzijos miestuose šeštadienį surengti masiniai protestai prieš vadinamuosius „sanitarinius leidimus“ ir reikalavimą tam tikrų profesijų atstovams skiepytis nuo COVID-19, pranešė televizija BFMTV.

Paryžiuje keli tūkstančiai žmonių dalyvavo demonstracijoje, organizuotoje antivyriausybinio „geltonųjų liemenių“ judėjimo. Per eitynes, prasidėjusias nuo Bastilijos aikštės, minia skandavo, kreipdamasi į prezidentą Emannuelį Macroną (Emannuelį Makroną): „Macronai, čia niekas nenori tavo leidimų“. Dar vieną akciją surengė partija „Patriotai“.

Protestų prieš valdžios pasirinktą kovos su koronavirusu taktiką kilo ir kituose Prancūzijos miestuose – Lione, Diunkerke, Perpinjane, Nicoje.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, panašiose akcijose Prancūzijoje dalyvavo apie 114 tūkst. žmonių, iš jų 18 tūkst. buvo susirinkę Paryžiuje.

Pasak šalies žiniasklaidos, šią savaitę vyriausybė pateikė parlamentui įstatymo projektą, skirtą paspartinti vakcinacijos nuo koronaviruso tempus. Projekte, be kita ko, numatyti planai nuo rugpjūčio pradžios įvesti „sanitarinį leidimą“, taip pat privalomą medicinos darbuotojų skiepijimą nuo COVID-19.

Planuojama, kad „sanitarinį leidimą“ bus privaloma pateikti norint patekti į laisvalaikio bei kultūros centrus, didelius renginius, kavines ir restoranus, prekybos centrus, traukinius, lėktuvus ir tarpmiestinius autobusus. Miestų viešasis transportas liks atviras visiems piliečiams.

Leidimą galės gauti visiškai paskiepyti ar neigiamo COVID-19 testo sulaukę asmenys. 

Siūlomos priemonės sukėlė aštrias diskusijas ne tik visuomenėje, bet ir tarp politikų. Prancūzijos opozicija pareiškė, kad „sanitarinių leidimų“ naudojimas ribotų piliečių teises ir galėtų suskaldyti visuomenę.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis