Pranciškonų ordinas išsirinko naują vadovą

ŠaltinisVATICAN NEWS

Kaip Mažesniųjų brolių ordino steigėjas, 121-asis jo įpėdinis irgi yra italas, br. Massimo Fusarelli. Naują pranciškonų Mažesniųjų brolių generalinį ministrą liepos 13 dieną Romoje išrinko ordino generalinė kapitula.

Sveikinimo telegramoje popiežius Pranciškus pasveikino naują pranciškonų vadovą, užtikrino savo maldas už jo tarnystę ir jį palaimino. „Serafiškas tėvas šv. Pranciškus tesuteikia drąsos vadovauti savo broliams, parašė popiežius.

58 m. M. Fusarelli gimė Romoje, pastaruoju metu ėjo Šv. Bonaventūro Lacijaus ir Abrucų mažesniųjų brolių provincijos ministro pareigas, kartu buvo šv. Pranciškaus „a Ripa“ klebonas Romoje ir prie bažnyčios veikiančio vargstančiųjų globos projekto vadovas.

Massimo Fusarelli 1982 m. apvilktas ordino vienuoliniu abitu, 1983 davė laikinuosius įžadus, 1989 m. – iškilminguosius. Tais pačiais metais įšventintas kunigu.

Bažnyčios tėvų mokymo žinovas br. Massimo kurį laiką buvo savo ordino pašaukimų pastoracijos ir nuolatinės formacijos vadovas, vėliau generalinis sekretorius, atlikęs generalinio vizitatoriaus apsilankymą Neapolio provincijoje, vykdė tas pačias pareigas ryšium su Šiaurės Italijos provincijų susivienijimu.

Massimo Fusarelli išrinktas generaliniu ministru iki 2027 m. Naujose pareigose jis pakeitė br. Michael Perry, kuris ordinui vadovavo pastaruosius šešerius metus.

Mažesniųjų brolių ordino generalinė kapitula prasidėjo liepos 3 dieną, joje dalyvauja 118 delegatų iš viso pasaulio, įskaitant Šv. Žemės kustodą, br. Francesco Patton. Kapitulos tema: „Atnaujinkime savo viziją, priimkime savo ateitį“ pagal apaštalo šv. Pauliaus laiško Efeziečiams ištrauką: „Pabusk…, apšvies tave Kristus“ (Ef 5,14). Kapitulos darbai tęsis iki liepos 18 d.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

  1. Sveikiname naująjį pranciškonų vadovą. Idomu: ar jis irgi leftistinių – genderistinių pažiūrų? Jei ne, tai tada mūsų pranciškonų turėtu laukti permainos 🙂
    Ar aš klystu? Nezinau tos vidinės virtuvės, bet žiūrint nešališkai, tai nuo atsakymo į mano pirmą klausimą priklausys ir išvados su pasekmėmis ar be jų.

    • Sausio 11-15 dienomis Kretingoje vykusioje Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero pranciškonų provincijos rinkimų kapituloje, buvo išrinktas provincijos ministru 20116-2022 m. kadencijai pranciškonas kun. br. Algirdas Malakauskis OFM.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis