Popiežius užtikrino savo dvasinį artumą visiems nukentėjusiems Turkijoje ir Sirijoje

ŠaltinisVATICAN NEWS

Popiežius Pranciškus giliai nuliūdo sužinojęs apie gausias žmonių gyvybių netektis Turkijos pietryčiuose po galingo žemės drebėjimo, parašė užuojautos telegramoje apaštališkajam nuncijui Turkijoje Vatikano Valstybės sekretorius.

Popiežius užtikrino savo dvasinį artumą visiems nukentėjusiems, pavedė Visagalio gailestingumui mirusius ir užtikrino gilią užuojautą gedintiems dėl artimųjų, parašė kardinolas P. Parolinas telegramoje nuncijui arkivyskupui Marekui Solczynskiui. Popiežius taip pat meldžiasi, kad skubios pagalbos darbuotojams padėtų Dievo stiprybės ir ištvermės malonė.

Galingo žemės drebėjimo pietryčių Turkijoje nuostolių apimtis kelia pasibaisėjimą – Turkijoje ir Sirijoje yra šimtai, gal ir tūkstančiai žuvusiųjų, milijonai nukentėjusių žmonių.

Pirmosios žinios iš nukentėjusio regiono liudija apie didelę katastrofą, neaplenkusią nei Bažnyčios Turkijoje ir Sirijoje. Visiškai sugriuvo Iskenderuno katalikų katedra, vyskupijos patalpos nuniokotos, pažymėjo vysk. P. Bizzeti, Anatolijos katalikų vikaras. Tuo metu nuncijus Sirijoje kardinolas Mario Zennari patvirtino, kad nunciatūros patalpos Damaske nepatyrė nuostolių, o jis pats žada artimiausiu metu išvykti į Alepą, kad vietoje susipažintų su padėtimi.

Maltos ordino pagalbos tarnyba jau pasiuntė pirmąją grupę gelbėtojų į centrinę Turkiją, kur pirmadienio popietę užfiksuotas naujas 7,7 balo žemės drebėjimas po kiek galingesnio, 7,8 balo žemės drebėjimo naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. o man patiko… Nesidžiaugiu.. Bet stebiuosi, KUR viskas įvyko..Taip, žuvo žmonės. Ten, kur prezidentas įsijautė žaisti savo galios žaidimus…“Žemės drebėjimas įvyko neramioje, daugiausia kurdų gyvenamoje Turkijos teritorijoje, esančioje netoli Sirijos, kurią jau daugiau nei dešimtmetį krečia smurtas, nusinešęs šimtus tūkstančių žmonių gyvybių ir privertęs milijonus palikti savo namus“.
    Beje, mes nelabai žinome apie kurdus. Kita tauta, ne turkai. Kuriuos turkai engia pakankamai skaudžiai. karu naudojasi, kai niekas nežiūri arba pro pirštus žiūri į Erdogano elgesį. O dabar? Ar ir toliau pasitenkinsim „apgailestavę’?..
    „Sirijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie žalą Alepo, Latakijos, Chamos ir Tartuso provincijose, kuriose Rusija nuomoja karinio jūrų laivyno objektą. “ Nuomoja? O gal tiesiog naudojasi po to, kai ramiai stebint pasauliui Siriją nuniokojo?
    Tikiu, kad daugeliui mano mintys bus nusipezėjimas. Daja, bet mūsų visuomenėje, „neturinčioje laiko“ sustoti ir pamąstyti, nelengva ką nors mąstyti kitaip, nei daugelis. . Tiek to, aš , kaimo boba galiu sau nusipezėti. Bet negali nusipezėti tietėvai, kunigai.., kurie turi atsakomybės didesnę ar mažesnę naštą. Inteligentai, mokytojai, gydytojai, .Bet..lekiam visi , nešami vartotojiškumo

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte