Popiežius skyrė „pertrauką“ dėl reakcijos į išnaudojimą kaltinamam vokiečių arkivyskupui

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus skyrė „pertrauką“ vokiečių arkivyskupui, norėjusiam atsistatydinti po kaltinimų dėl jo reakcijos į įtarimus lytiniu išnaudojimu, pirmadienį paskelbė Bažnyčios atstovai. Apie tai patvirtina ir „Nathional Catholic Reporter“.

Hamburgo arkivyskupas Stefanas Hesse (Štefanas Hesė) atsistatydinti pasiūlė kovo 18 dieną, paskelbus Kelno arkivyskupo užsakytą ataskaitą, kurioje paminėti 75 Bažnyčios aukšto rango pareigūnų pareigos neatlikimo atvejai. Šie pareigūnai kritikuojami, pavyzdžiui, dėl to, kad toliau netyrė pranešimų apie lytinį išnaudojimą ar jų neperdavė, netaikė poveikio priemonių kaltininkams ar nesirūpino aukomis.

S. Hesse, kuris anksčiau buvo aukšto rango pareigūnas Kelno arkivyskupijoje, kaltinamas dėl 11 pareigos neatlikimo atvejų. Jis pripažino, kad praeityje yra padaręs „klaidų“, ir sakė labai apgailestaujantis, jei savo „veiksmais ar neveikimu“ sukėlė naujų kančių aukoms ar jų artimiesiems.

Köln ist mit mehr als einer Million Einwohnern die bevölkerungsreichste Stadt des Landes Nordrhein-Westfalen sowie die viertgrößte Kommune der Bundesrepublik Deutschland.

„Niekada nedalyvavau dangstant [nusikaltimus]. Vis dėlto esu pasirengęs prisiimti savo atsakomybės dalį už prastą sistemos veikimą“, – sakė jis.

Pasak S. Hesse, jis siūlo popiežiui savo atsistatydinimą ir prašo jo tuojau pat atleisti jį nuo pareigų, kad „nebūtų pakenkta arkivyskupo institucijai ir Hamburgo arkivyskupijai“.

Pirmadienį arkivyskupija pranešė, kad Pranciškus dabar atsiuntė S. Hesse „pradinį atsakymą“. Trumpame pareiškime nurodoma, kad, pasak Vatikano, pontifikas „suteikė pertrauką“ arkivyskupui.

Kokio ilgumo ši pertrauka, neaišku.

Nedirbant S. Hesse, arkivyskupijos administraciją prižiūrės generalinis vikaras Ansgaras Thimas (Ansgaras Timas), priduriama pranešime.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte