Popiežius sekmadienio vidudienį: vaisiai, kuriuos mes turime auginti, yra meilė

ŠaltinisVATICAN NEWS

„Penktojo Velykų sekmadienio Evangelijoje Kristus save palygina su vynmedžiu ir kalba apie mus, savo mokinius, kaip šakeles, kurios atsiskyrusios nuo vynmedžio neišliktų. Nėra vynmedžio be šakelių ir negali būti šakelių be vynmedžio, kuris yra gyvybės šaltinis“, kalbėjo popiežius Pranciškus, kreipdamasis į maldininkus, sekmadienio vidudienį susirinkusius į Šv. Petro aikštę.

Šakelės be vynmedžio nieko negali.

„Pasilikite manyje, o aš – jumyse“ (Jn 15, 4), – sako Jėzus. Veiksmažodis pasilikti šios dienos Evangelijos ištraukoje pakartotas net septynis kartus. „Pasilikti Viešpatyje nereiškia pasyviai užsnūsti, užmigti, bet priešingai – pasilikimas, apie kurį kalba Jėzus, turi būti aktyvus ir abipusis. Šakelės be vynmedžio nieko negali, joms reikia, kad jas maitintų vynmedžio syvai, be kurių jos negali augti ir auginti vaisių. Tačiau ir vynmedžiui reikia šakelių, nes vaisiai nedygsta ant medžio kamieno. Reikia abipusio ryšio, abipusio pasilikimo vienas kitame“, – tęsė Šventasis Tėvas.

„Visų pirma mums reikia Jėzaus“, – sakė Pranciškus. Toliau tęsė: „Viešpats sako, kad pirmiau įsakymų laikymosi, pirmiau gyvenimo pagal palaiminimus ir pirmiau gailestingumo darbų,  mums reikia būti su juo susivienijusiems. Tik su juo susivieniję galime duoti vaisių. Tačiau ir Jėzui reikia mūsų, kaip vynmedžiui šakelių. Galbūt šie žodžiai pernelyg drąsiai skamba… Kokia prasme mes esame reikalingi Jėzui? Jam reikia mūsų liudijimo“, – paaiškino Pranciškus. „Vaisiai, kuriuos mes duodame, yra mūsų krikščioniškojo gyvenimo liudijimas. Jėzui sugrįžus pas Tėvą, mokinių pareiga toliau žodžiais ir darbais skelbti pasauliui Gerąją Naujieną. Jie tai daro liudydami jo meilę. Vaisiai, kuriuos mes turime auginti, yra meilė. Būdami susivieniję su Kristumi, mes gauname Šventosios Dvasios dovanų ir galime daryti gera savo artimui, visuomenei, Bažnyčiai. Medį atpažįstame iš vaisių. Tikrai krikščioniškas gyvenimas yra Kristaus liudijimas“.

mūsų gyvenimo vaisingumas priklauso nuo maldos.

„Jei pasiliksite manyje ir mano žodžiai pasiliks jumyse, – jūs prašysite, ko tik norėsite, ir bus jums suteikta“ (Jn 15, 7), – toliau sako Jėzus. Tai reiškia, kad mūsų gyvenimo vaisingumas priklauso nuo maldos. Turime melsti malonės mąstyti taip, kaip jis, elgtis taip, kaip jis, matyti pasaulį Jėzaus akimis. Turime, kaip jis, mylėti savo brolius ir seseris, pradedant vargingiausiais ir labiausiai kenčiančiais, mylėti juos širdimi ir brandinti pasauliui gerumo, meilės ir taikos vaisius.

Popiežius prašė melsti Švč. M. Marijos užtarimo, kad ji, kuri visada buvo visiškai vieninga su Jėzumi ir davė daug vaisių, padėtų mums pasilikti Kristuje, jo meilėje, ištikimai laikytis jo žodžių, kad sugebėtume liudyti jį pasaulyje. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis