Popiežius sekmadienio vidudienį: Šventoji Dvasia visada kuria darną ir vienybę

ŠaltinisVATICAN NEWS

Sekmadienio vidudienį paskutinį kartą šiais metais buvo kalbama velykinė antifona „Regina Caeli“. Nuo ateinančio sekmadienio vėl sugrįšime prie tradicinės „Viešpaties Angelo“ maldos. Velykų liturginį laikotarpį užbaigiančios Sekminių iškilmės vidudienį popiežius Pranciškus trumpoje katechezėje kalbėjo apie per pirmąsias Sekmines Kristaus mokiniams suteiktą vienybės ir bendrystės dovaną.

Šventoji Dvasia skirtingus žmones išmokė susikalbėti, sukūrė Bažnyčios vienybę ir visuotinumą.

Šventoji Dvasia skirtingus žmones išmokė susikalbėti, sukūrė Bažnyčios vienybę ir visuotinumą, sakė popiežius, pabrėždamas, kad šią tiesą turime atsiminti ypač dabartiniais laikais, kai Bažnyčioje turime įvairių grupių, kurios drumsčia vienybę, nenori santaikos. Tai ne Šventosios Dvasios įkvėpta laikysena. Šventoji Dvasia visada kuria darną ir vienybę, sujungia tai, kas skirtinga. Popiežius prašė melstis, kad užtariant Mergelei Marijai, Šventoji Dvasia pripildytų tikinčiųjų širdis savo dovanų, kad uždegtų jas savo meilės ugnimi.

Popiežius Pranciškus sekmadienio vidudienį taip pat priminė gegužės 24-ąją minimą Marijos – Krikščionių Pagalbos šventę. Švenčiausioji Mergelė, šiuo titulu gerbiama Šanchajaus Šešano šventovėje, yra Kinijos dangiškoji globėja.

„Prašau jus karštai melstis už krikščionis tikinčiuosius Kinijoje, mūsų brangiuosius brolius ir seseris, kurie yra ypatingai brangūs mano širdžiai“, – paragino popiežius. „Šventoji Dvasia, Bažnyčios misijos pasaulyje įkvėpėja, jiems tevadovauja ir tepadeda būti džiugios naujienos skelbėjais, gerumo ir meilės liudytojais, teisingumo ir taikos savo tėvynėje kūrėjais.“

Šventasis Tėvas priminė, kad Marija – Krikščionių Pagalba – tai ir saleziečių vienuolijos globėja, dėkojo už jų tarnystę Bažnyčiai, ypač atstumtiesiems ir jaunimui. Sekmadienio vidudienį paminėta ir „Laudato si’” metų pabaiga. Pranciškus padėkojo už visas šia proga visame pasaulyje surengtas iniciatyvas. Popiežius taip pat užsiminė apie padėtį Kolumbijoje, prašė susilaikyti nuo veiksmų, nuo kurių nukentėtų žmonės, besinaudojantys taikaus protesto teise. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis