Popiežius ragina nugalėti pasyvaus, apsnūdusio gyvenimo pagundą

ŠaltinisVATICAN NEWS

„Nebijokite“ ir „būkite pasirengę“ – šie du Jėzaus raginimai nuskambėjo sekmadienio Evangelijoje. Apie juos popiežius Pranciškus kalbėjo savo trumpoje katechezėje prieš sekmadienio vidudienio maldą.

Šie raginimai – tai du labai svarbūs atspirties taškai, padedantys įveikti baimę, kuri kartais mus paralyžiuoja, ir nugalėti pasyvaus, apsnūdusio gyvenimo pagundą.

Visų pirma Jėzus mus ragina nebijoti. Iš tiesų, sakė popiežius, gana dažnai žmogų kausto nepasitikėjimas savimi, baimė, kad jam nepavyks, kad jis nebus pripažintas ir mylimas, kad nesugebės įgyvendinti savo planų, kad niekada nebus laimingas. Todėl jis visaip stengiasi rasti erdvę, kurioje galėtų iškilti, kaupia materialines gėrybes, mėgina užsitikrinti saugumą. Tačiau galiausiai jis taip ir lieka neramus, nuolatos slegiamas rūpesčių. Kaip tik dėl to Jėzus mus ramina: nebijokite! Pasitikėkite Tėvu, kuris nori jums duoti viską, ko jums iš tiesų reikia. Jis jau davė jums savo Sūnų, savo karalystę ir visada jus lydi savo apvaizda, rūpindamasis jumis kiekvieną dieną.

Tačiau žinojimas, kad Viešpats visada mus su meile globoja, nesuteikia mums teisės snausti ir leisti sau tinginiauti, sakė Pranciškus. Priešingai, turime būti budrūs, visada pasirengę. Juk mylėti – tai būti dėmesingiems kitam žmogui, žinoti jo poreikius, būti pasirengusiam išklausyti ir priimti.

„Būkite pasirengę!“ Šį kvietimą Jėzus pakartoja kelis kartus, tačiau žinia vis ta pati – turime budėti, neužmigti, nepasiduoti vidinei tinginystei, nes pas mus ateina Viešpats. Jis ateina ir tuomet, kai nesitikime. Gyvenimo pabaigoje jis paprašys atsiskaityti už mums patikėtas gėrybes, todėl būti budriems reiškia būti atsakingiems, ištikimai saugoti ir naudoti visas gautas dovanas. Gavome labai daug: gyvenimą, tikėjimą, šeimą, tarpusavio santykius, darbą, taip pat vietą, kurioje gyvename, savo miestą, kūriniją. Pamėginkime savęs paklausti, prašė popiežius, ar rūpinamės turtais, kuriuos mums patikėjo Viešpats? Ar puoselėjame jų grožį? O gal naudojame juos tik sau ir savo laikinam patogumui?

„Broliai ir seserys, – ragino popiežius, – keliaukime per gyvenimą be baimės, būdami tikri, kad Viešpats visada mus lydi. Budėkime, kad nepramiegotume meto, kai Viešpats eina pro šalį. Tegul mums padeda Mergelė Marija, kuri buvo pasirengusi Viešpaties apsilankymui ir su dėkingumu jį priėmė.“

Ragina siekti teisingos taikos Ukrainoje

Po „Viešpaties angelo“ maldos popiežius paminėjo pirmus laivus su grūdais, išplaukusius iš Ukrainos. Pasak Pranciškaus, tai geras ženklas, teikiantis vilties, kad bus pasiekta teisinga taika.

„Norėčiau pasidžiaugti, kad iš Ukrainos uostų išplaukė pirmieji grūdų prikrauti laivai. Šis žingsnis rodo, kad įmanoma užmegzti dialogą ir pasiekti konkrečių visiems naudingų rezultatų. Todėl šis įvykis taip pat yra vilties ženklas, ir aš nuoširdžiai tikiuosi, kad einant šiuo keliu bus galima nutraukti kovas ir pasiekti teisingą ir ilgalaikę taiką“, – sakė popiežius sekmadienio vidudienį.

Pareiškė užuojautą dėl eismo nelaimėje žuvusių piligrimų

Sekmadienio vidudienį popiežius paminėjo ir šeštadienį Kroatijoje įvykusią eismo nelaimę: iš Lenkijos į Medžiugorję keliavęs autobusas nuvažiavo nuo greitkelio, žuvo 12 žmonių.

„Su liūdesiu sužinojau apie vakar rytą Kroatijoje įvykusią eismo avariją: keliolika lenkų piligrimų, vykstančių į Medžiugorję, žuvo, kiti buvo sužeisti. Tegul Dievo Motina užtaria juos visus ir jų šeimas.“

Pasveikino Europos jaunimo piligrimystės dalyvius

Įvairių Europos šalių jaunuoliai, pėsčiomis pasiekę Santjago de Kompostela šventovę, sekmadienį užbaigė savo piligrimystę. Juos pasveikino popiežius Pranciškus.

„Šiandien yra Europos jaunimo piligriminės kelionės į Santjago de Kompostelą, turėjusios įvykti pernai, kai buvo minimi Jokūbo šventieji metai, bet atidėtos, kulminacinė diena. Su džiaugsmu laiminu kiekvieną dalyvavusį jaunuolį, taip pat laiminu visus, kurie prisidėjo prie šio renginio organizavimo. Tegul jūsų gyvenimas visada būna kelionė – kelionė su Jėzumi Kristumi, kelionė pas Dievą, pas brolius ir seseris, kelionė su pasiryžimu tarnauti ir džiaugsmu“, – linkėjo Pranciškus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte