Popiežius ragina investuoti į atsinaujinančiąją energiją

Popiežius Pranciškus teigė, kad dėl būtinybės greitai ir ryžtingai keistis būtina didinti investicijas į atsinaujinančiąją energiją. Tai jis pasakė per susitikimą su jaunaisiais ekonomistais.

Popiežius Pranciškus paragino judėjimą nusigręžti nuo iškastinio kuro, pavyzdžiui, naftos, anglies ir dujų.

„Šios akimirkos laukiau daugiau nei trejus metus“, – sakė popiežius, primindamas, kad „Pranciškaus ekonomikos“ susitikimo idėja gimė jau 2019 m. pavasarį, tačiau dėl pandemijos teko šį renginį kelis kartus atidėti. 

„Jūs pagerinsite ekonomiką, jei sugebėsite į pasaulį pažvelgti iš vargstančiųjų ir atstumtųjų perspektyvos“, – sakė popiežius Pranciškus.

Pirmasis popiežiaus patarimas, tiesiogiai išplaukiantis iš Pranciškaus Asyžiečio liudijimo, – tai patarimas žiūrėti į pasaulį vargstančiųjų akimis, iš stokojančio ir kenčiančio žmogaus perspektyvos.

Antrasis popiežiaus patarimas, kurį turėtų atsiminti visų pirma tie, kurie užsiima teoriniu ekonomikos problemų sprendimu, – atsiminti žmogaus darbo svarbą ir vertę. 

Trečiasis jauniems ekonomistams ir verslininkams popiežiaus duotas patarimas – stengtis įkūnyti savo idealus, troškimus, išpažįstamas vertybes. 

Šiandien pasaulis yra pavojuje, sakė jis. „Turime kažką keisti visais lygmenimis“, – ragino jis. Be to, jis skatino aukotis, kad būtų rastas tvaresnis gyvenimo būdas.

„Jei to nepadarysime, už tai turės sumokėti mūsų vaikai ir anūkai“, – sakė Šventasis Tėvas.

„Būkite mums pavyzdžiu“, – sakė popiežius praėjusį šeštadienį jauniesiems ekonomistams, priklausantiems tarptautiniam judėjimui „Pranciškaus ekonomika“. Vatikano vadovas šį judėjimą įkūrė 2019 m., ketindamas kurti įtraukesnę ir humaniškesnę ekonomiką, praneša „Vart Land“. Šeštadienį jaunimas iš viso pasaulio atvyko į Asyžių diskutuoti apie ateitį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Žaliuoju kursu pirmyn į šviesų rytojų? Kažką primena… Pasakyk, kas tavo draugas, pasakysiu, kas tu toks…

  2. Papa kalba apie tai, ko visiškai neišmano, ir baisiausia, kad nusikalba. „Žalioji“ energetika tik vienas iš papos kliedesių atvejų.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte