Popiežius Pranciškus perspėja dėl toksiškumo ir melo socialiniuose tinkluose

ŠaltinisCNA

Popiežius Pranciškus paragino katalikus kovoti su toksiškumu socialiniuose tinkluose ir dalyvauti dialoge bei švietime, kuris padėtų kovoti su „melu ir dezinformacija“.

Liepos 18 d. Šventojo Sosto paskelbtoje žinutėje Šventasis Tėvas taip pat paragino į skaitmeninę erdvę įtraukti ir šiuo metu vis dar atstumtas bendruomenes.

Šią žinią popiežius Pranciškus adresavo 2022 m. Seule (Pietų Korėja) vykstančio pasaulinio SIGNIS kongreso dalyviams. Renginys vyksta kas ketverius metus, o 2022 m. kongrese rugpjūčio 16-19 d. tiek vietoje, tiek nuotoliniu būdu bus nagrinėjama tema „Taika skaitmeniniame pasaulyje“.

SIGNIS yra Pasaulinė katalikų komunikacijos asociacija – organizacija, kurios misija – „padėti perkeisti kultūras Evangelijos šviesoje skatinant žmogaus orumą, teisingumą ir susitaikymą“.

Popiežius Pranciškus savo žinioje sakė: „Skaitmeninių medijų, ypač socialinių medijų, naudojimas iškėlė nemažai rimtų etinių klausimų, kurie reikalauja išmintingų ir įžvalgių komunikacijos specialistų ir visų tų, kuriems rūpi žmogiškųjų santykių autentiškumas ir kokybė“.

„Kartais kai kur žiniasklaidos svetainės tampa toksiškumo, neapykantos kalbos ir netikrų naujienų vietomis“, – pridūrė popiežius.

Jis paragino katalikus komunikacijos specialistus atkakliai stengtis su tuo kovoti, „ypatingą dėmesį skiriant būtinybei padėti žmonėms, ypač jaunimui, išsiugdyti sveiką kritinį mąstymą, mokytis atskirti tiesą nuo melo, gėrį nuo blogio, ir suvokti, kaip svarbu siekti teisingumo, socialinės santarvės ir pagarbos mūsų bendriems namams“.

Popiežius taip pat atkreipė dėmesį į „daugybę bendruomenių mūsų pasaulyje, kurios vis dar lieka atskirtos nuo skaitmeninės erdvės, todėl skaitmeninė įtrauktis yra prioritetas“.

Tai darydami katalikų komunikacijos darbuotojai „svariai prisideda prie taikos kultūros, pagrįstos Evangelijos tiesa, sklaidos“, pridūrė Šventasis Tėvas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte