REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius nedalyvaus britų karalienės Elžbietos II laidotuvėse

Popiežius Pranciškus nedalyvaus kitą savaitę Londone vyksiančiose valstybinėse britų karalienės Elžbietos II laidotuvėse, bet Šventajam Sostui jose atstovaus jo faktinis užsienio reikalų ministras, penktadienį pranešė Vatikanas.

„Popiežiui Pranciškui Jos Didenybės karalienės Elizabeth II laidotuvėse atstovaus Santykių su valstybėmis ir tarptautinėmis organizacijomis sekretorius Paulas Gallagheris (Polas Galageris)”, – sakoma pareiškime.

Mirus karalienei popiežius Karoliui III, karalienės įpėdiniui rašė: „Giliai nuliūdintas žinios apie Jos Didenybės Karalienės Elžbietos II mirtį, reiškiu nuoširdžią užuojautą Jūsų Didenybei, karališkosios šeimos nariams, Jungtinės Karalystės ir Tautų Sandraugos žmonėms“.

Laiške jis pridūrė: „Noriai prisidedu prie visų gedinčių dėl jos netekties ir meldžiuosi už mirusios karalienės amžiną atilsį bei pagarbiai menu jos gyvenimą, per kurį ji nenuilstamai tarnavo tautos ir Tautų Sandraugos gerovei, jos atsidavimo pareigai pavyzdį, jos tvirtą tikėjimą Jėzaus Kristaus liudijimu ir tvirtą viltį dėl jo pažadų“, –

Popiežiaus užuojautos telegramoje buvo priduriama, kad patikėdamas kilnią karalienės sielą dangiškojo Tėvo gailestingumui, jis meldėsi ir už tai, kad Visagalio Dievo neblėstanti malonė palaikytų patį Karolį III vykdant aukštas karaliaus pareigas.

„Jums ir visiems, kurie brangina Jūsų motinos atminimą, meldžiu gausių dieviškų palaiminimų, taip pat Viešpaties paguodos ir stiprybės“, – rugsėjo 8 dienos vėlyvo vakaro telegramoje rašė popiežius.

Karalienė ramiai mirė Balmoralo pilyje. Galima priminti, kad tai Jungtinės Karalystės valdovų rezidencija Škotijoje. 96 metų amžiaus sulaukusi Elžbieta II karalienės soste išbuvo ilgiau nei 70 metų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte