Popiežius išreiškė susirūpinimą dėl išaugusios įtampos Ukrainos rytuose

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus sekmadienį išreiškė susirūpinimą dėl suintensyvėjusių karinių veiksmų Ukrainos rytuose ir paragino imtis priemonių pasitikėjimui atkurti. 

Šiuos komentarus pontifikas išsakė kelioms didžiosioms Vakarų valstybėms įspėjus Rusiją dėl pajėgų telkimo prie sienos su Ukraina.     

Ukraina kaltina Rusiją sutelkus dešimtis tūkstančių karių prie rytinės sienos, taip pat aneksuotame Kryme. Apie pajėgų telkimą pranešta Ukrainos rytuose atsinaujinus kruviniems susirėmimams su Rusijos remiamais separatistais. 

„Labai susirūpinęs stebiu įvykius kai kuriose rytų Ukrainos srityse, kuriose pastaraisiais mėnesiais padaugėjo paliaubų pažeidimų, su dideliu nerimu seku karinio pobūdžio veiksmų augimą“, – sakė popiežius Pranciškus po sekmadienio vidudienio maldos Šv. Petro aikštėje. 

„Prašau ir linkiu, kad būtų vengiama įtampos didinimo, priešingai, kad būtų daromi veiksmai, kurie skatina abipusį pasitikėjimą, padeda susitaikinimui ir taikai, kurių taip reikia ir kurie taip trokštami. Tegu visiems rūpi sunkėjanti humanitarinė padėtis ten gyvenančių žmonių, kuriems išreiškiu artumą ir už kuriuos kviečiu melstis“, – sakė pontifikas. 

Penktadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel išreiškė savo paramą Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui ir paragino Rusiją greitai atitraukti savo pajėgas nuo sienos su Ukraina.

Ukrainos pajėgos ir Maskvos remiami separatistai Rytų Ukrainoje kariauja jau septynerius metus. Kovos prie sąlyčio linijos po pernai vasarą pasiekto ugnies nutraukimo susitarimo buvo beveik nuslopusios, bet pastaruoju metu vėl atsinaujino.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis