Popiežiaus Pranciškaus atstovas Sirijoje – žmonės praranda viltį dėl karo, skurdo ir bado

ŠaltinisCNA

Popiežiaus Pranciškaus atstovas Sirijoje sakė, kad žmonės praranda viltį, nes Sirijoje tęsiasi pilietinis karas ir didėja skurdas.

„Mačiau, kaip miršta tiek daug žmonių, mačiau, kaip miršta ir jaunimas, dabar matau, kaip miršta viltis“, – sakė kardinolas Mario Zenari (Marijus Zenaris) rugsėjo 2 d.

„Aišku, kad viltis yra, bet ji toli. Anksčiau ar vėliau ateis ir Sirijos ateitis, bet šiuo metu viskas taip sudėtinga, ar ne? – sakė jis. – Vilties trūksta, viltis miršta“.

M. Zenari, apaštališkasis nuncijus Sirijoje nuo 2008 m., rugsėjo 3 d. susitiko su popiežiumi Pranciškumi ir AVSI, pelno nesiekiančios organizacijos, remiančios projektą „Atviros ligoninės“ Sirijoje, nariais.

Popiežius Pranciškus gyrė šią iniciatyvą, kuria remiamos nemokamos paslaugos trijose Sirijos ligoninėse ir keturiose mobiliose klinikose, pavadindamas ją labdaros „kūrybiškumu“ – šventojo Jono Pauliaus II fraze.

„Tarptautiniai stebėtojai mums sako, kad krizė Sirijoje tebėra viena iš rimčiausių pasaulyje, nes joje vyksta naikinimas, didėja humanitariniai poreikiai, socialinis ir ekonominis žlugimas, skurdas ir badas pasiekia baisų lygį“, – sakė popiežius rugsėjo 3 d.

„Tokios didžiulės kančios akivaizdoje, – sakė jis, – Bažnyčia yra pašaukta būti ,lauko ligonine’ ir gydyti tiek fizines, tiek dvasines žaizdas“.

Likus dienai iki popiežiaus susitikimo kalbėdamas su žurnalistais, M. Zenari paaiškino, kad nors „krinta mažiau bombų“, ypač Sirijos šiaurėje, ten – skurdo krizė.

Nuncijus sakė, kad daugiau kaip 90 proc. gyventojų Sirijoje gyvena žemiau skurdo ribos, o statistiniai duomenys rodo, kad daug vaikų badauja arba yra prastai maitinami.

Sakydamas kalbą popiežius Pranciškus padėkojo grupei už padovanotą Jėzaus Gerojo Samariečio ikoną.

Sirijos nepamiršo ir neapleido nei Kristus, tęsė jis, nei daugybė „gerųjų samariečių“ – pavienių asmenų, asociacijų ir institucijų – kurie ištiesė pagalbos ranką.

Kardinolas M. Zenari priminė, kad „kai kurie iš šių gerųjų samariečių“, Jungtinių Tautų duomenimis, net keli šimtai, žuvo dirbdami ar savanoriaudami Sirijoje.

Šventosios Žemės kustodijai priklausantis kunigas ir pranciškonų vienuolis žurnalistais, kad Sirijai reikia žmonių, kurie dirbtų su ligoniais, badaujančiais, traumuotais vaikais bei dėl pilietinio karo kenčiančiais nuo depresijos.

„Taigi, šiuo metu Sirijoje mums reikia gerųjų samariečių“, – sakė tėvas Fadi Azaras (Fadis Azaras).

Jis Sirijoje tarnauja nuo 2015 m. Pastaruosius trejus metus jis dirbo Latakijos uostamiestyje, kur jo parapija išaugo nuo 200 iki 750 šeimų, pasak jo, dėl iš kitų šalies dalių bėgančių sirų antplūdžio.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte