Po žemės drebėjimo uždaryta seniausia Rusijos bažnyčia

Ingušijos valdžia nusprendė uždaryti kultūros paveldo objektą Tkhaba-Yerdy, kad būtų atliktas išsamus tyrimas dėl žemės drebėjimo galimai padarytos žalos.

Pasak Nepaprastųjų situacijų ministerijos, gegužės 24 d. Gruzijoje įvykusio 4,5 balų stiprumo žemės drebėjimo svyravimai buvo užfiksuoti ir kalnuotame Dzheyrakhsky regione Ingušijoje, Rusijos Federacijoje. Kitą dieną ant šventyklos fasado buvo užfiksuota žemės vibracijų padaryta žala. Regiono valdininkai dėl senovės krikščionių šventyklos išsaugojimo surengė ypatingą pasitarimą. Jo metu respublikos vyriausybė nutarė laikinai uždaryti prieigą prie paminklo, kol bus baigtas išsamus pasekmių tyrimas. Buvo imtasi priemonių užkirsti kelią tolesniam šventyklos būklės blogėjimui. Be to, Rusijos kultūros ministerijai buvo išsiųsti laiškai su prašymu finansuoti avarinius ir remonto darbus.

Regiono valdininkai dėl senovės krikščionių šventyklos išsaugojimo surengė ypatingą pasitarimą.

Anksčiau buvo pasirodę informacijos apie surengtą minėto objekto nuomos aukcioną. Tačiau po kilusio skandalo nutarta objekto neperduoti privačioms organizacijoms ir asmenims, atsižvelgiant į jo ypatingą statusą ir reikšmę ingušų tautai.

Tkhaba-Yerdy yra seniausia krikščionių šventykla Rusijos teritorijoje, kurios statyba datuojama maždaug VIII-uoju mūsų eros amžiumi. Pirmą kartą per pastarąjį šimtmetį pamaldos čia vyko 2012 m.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis