Po metų iš teroristų gniaužtų išlaisvintas misionierius iš Vokietijos

Gera žinia: kaip pranešama, dar 2022 m. lapkričio 20 d. Malio sostinėje Bamake pagrobtas Afrikos misionierių draugijos (dar vadinamos „Baltaisiais tėvais”) narys tėvas Hansas-Joachimas Lohre buvo išlaisvintas iš pagrobėjų gniaužtų.

Misionierius apie trisdešimt metų gyveno Malyje ir dėstė Institut de formation islamo-chrétienne švietimo įstaigoje.

Jis yra antrasis vokietis, išlaisvintas mažiau nei per metus Sahelyje. 2022 m. gruodžio mėn. buvo išlaisvintas vokiečių humanitarinis darbuotojas Jörgas Lange.

„Žinome, kad policija daro viską, kas įmanoma, kad surastų tėvą Hansą-Joachimą, tačiau šiuo metu dar nežinoma, ar ir kuri grupuotė galėjo jį pagrobti“, – dingus dvasininkui sakė generalinė Afrikos misionierių kurija Romoje.

65 metų tėvas dar vadinamas Ha-Jo.

„Tėvas Hansas-Joachimas iš Krikščioniškojo islamo švietimo instituto, kuris taip pat vadovauja tikėjimo ir susitikimo centrui Hamdalio mieste, Bamake, dingo nuo vakar ryto“, – tuomet pasakojo Afrikos misionierių ordino vadovybė. – Jis tikriausiai buvo pakeliui į sekmadienio mišias Kalaban Kuros parapijoje ir nuo to laiko apie jį nieko negirdėjome“. Jo automobilis buvo rastas netoli instituto sostinėje Bamake, o vėliau tyrėjai prie jo aptiko nupjautą kunigo vėrinį su kryžiumi. Jo automobilio durys buvo atidarytos, o ant žemės buvo pėdsakų, tarsi kažkas būtų grūmęsi“, – pasakojo instituto darbuotojas.

Tėvas Lohre yra Vokietijos Paderborno arkivyskupijos.

Pranešime spaudai Bamako arkivyskupas Mgr Jean Zerbo po dvasininko pagrobimo rašė: „Mūsų mintys yra ypač su jo giminaičiais Vokietijoje ir meldžiamės su visais geros valios žmonėmis, kad Viešpats tuoj pat sugrąžintų jį pas mus, ir duotų geros sveikatos“.

Pasakojama, kad nuo 2012 m. Malį kamuoja džihadizmo ir smurto, kurio vienas iš aspektų yra pagrobimai, problema.

Pasak Popiežiškųjų misijų draugijų informacijos tarnybos „Agenzia Fides”, vokiečių kunigas buvo paleistas sekmadienį, lapkričio 26 d. Malio vyriausybės atstovas ir du Bamako arkivyskupijos atstovai viešai paskelbė apie išlaisvinimą ir pageidavo likti anonimais, rašoma pirmadienį, lapkričio 27 d., tarnybos pranešime.

Derybas dėl išlaisvinimo, kaip pranešama, tiesiogiai vedė Vokietijos vyriausybė ir arkivyskupija.

Misionierius specialiu reisu buvo nuskraidintas į Vokietiją.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version