Po 22 metų Trapistų ordino vienuolės palieka Nikaragvą

ŠaltinisCNA

2001 m. iš Argentinos į Nikaragvą atvykusios Trapistų ordino seserys paskelbė, kad po 22 metų darbo ir tarnystės palieka šią Centrinės Amerikos šalį.

Vasario 27 d. savo feisbuko puslapyje vienuolės paaiškino: „Mes, Nikaragvos trapistų seserys, savanoriškai palikome šalį“ ir teigė, kad tokį sprendimą priėmė dėl „ordino priežasčių“, „pašaukimų trūkumo“, „kelių seserų senatvės ir kt.“.

„Visada liksime vieningos maldoje, draugystėje ir meilėje, kurią Viešpats mums dovanojo per šiuos 22 metus“, – pridūrė jos ir paskelbė, kad jų „naujoji kelionės kryptis yra Panama“.

Pirmosios seserys trapistės į Nikaragvą atvyko 2001 m. sausio mėn. iš Hinojo miestelio Argentinoje ir Chontaleso rajone įkūrė Švenčiausiosios Marijos Taikos Karalienės vienuolyną.

Pastarosiomis dienomis vienuolės perdavė vienuolyną Juigalpos vyskupijai, kuri kol kas nepateikė pareiškimo dėl perdavimo.

Nors vienuolės savo komunikate nieko neužsiminė apie savo gyvenamąjį statusą Nikaragvoje, per pastarąsias dvi savaites Migracijos ir užsieniečių generalinis direktoratas išsiuntė šaukimus įvairiems vienuoliams ir užsienio misionieriams.

Pasak Nikaragvos žiniasklaidos priemonės „100% Noticias“, norint pasilikti šalyje, vienuoliams keliami nauji reikalavimai.

Apie trapisčių vienuolių išvykimą paskelbta praėjus kelioms dienoms po to, kai Danielio Ortegos diktatūra, vėl išpuolusi prieš Katalikų Bažnyčią Nikaragvoje, uždraudė gatvėse melstis Kryžiaus kelio stotis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte