Per vizitą Vengrijoje popiežius susitiko su Vengrijos ortodoksų galva metropolitu Hilarionu

ŠaltinisVATICAN NEWS

Per vizitą Vengrijoje balandžio 29 d., popiežius Pranciškus susitiko su Budapešto ir Vengrijos metropolitu Hilarionu, praneša Vaticannews.va.

Katalikų vadovo ir metropolito Hilariono susitikimas įvyko dalyvaujant nuncijui Michaeliui Wallace’ui Banachui ir truko apie 20 minučių Apaštališkosios nunciatūros apartamentuose – popiežiaus rezidencijoje jo vizito metu.

Popiežius apsikabino su Rusijos Ortodoksų Bažnyčios (ROB) hierarchu ir pabučiavo jo pektoralinį kryžių.

Metropolitas Hilarionas papasakojo popiežiui apie „Maskvos patriarchato Budapešto-Vengrijos vyskupijos gyvenimą, jos socialinę ir švietėjišką veiklą, sąveiką su Romos Katalikų Bažnyčios Estergomo ir Budapešto arkivyskupija bei kitų krikščioniškų konfesijų struktūromis. Susitikimui atminti metropolitas Hilarionas įteikė popiežiui Pranciškui keturis iš savo šešių tomų monografijos „Jėzus Kristus. Gyvenimas ir mokymas” tomus, išverstus į italų kalbą”, – praneša Vengrijos ROB vyskupijos spaudos tarnyba.

Tai ne pirmas popiežiaus Pranciškaus ir metropolito Hilariono susitikimas. Anksčiau katalikų vadovas su stačiatikių hierarchu susitiko Vatikano Apaštališkuosiuose rūmuose 2021 m. gruodžio 22 d.

Pirmasis popiežiaus Pranciškaus ir metropolito Hilariono susitikimas įvyko 2013 m. kovo 20 d., kitą dieną po to, kai į Romos vyskupo sostą buvo išrinktas popiežius Bergoglio.

Metams bėgant metropolitas Hilarionas ne kartą buvo susitikęs su popiežiumi Pranciškumi Vatikane, ypač reikšmingu laikomas per tarptautinį aukščiausiojo lygio susitikimą „Broliškos tautos, žemės ateitis”, kurį Romoje organizavo Šv. Egidijaus bendruomenė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Negi Vengrijos ortodoksai per šv. Mišias mini Kirilo vardą? Tai gal iš čia kyla Vengrijos priešiškumas Ukrainos palaikymui?

  2. O ką veikia Papa? Bučiuoja ortodoksų tikėjimo ženklą? Tai gal jis pritaria ortodoksų tikėjimui kaip savajam? Suprantu, kad kryžius yra bendras ženklas, bet ortodoksų kryžius skiriasi nuo katalikų. Toks kryžiaus skirtumas liudija ir tikėjimo bei vertybių skirtumus. Labai jau populistiškai pasirodė Papos bučinys, norint įtikti. Tik nežinia kam…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte