Per stačiatikių Velykas V. Putinas gyrė Bažnyčią, patriarchas Kirilas meldė taikos

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, minėdamas stačiatikių Velykų sekmadienį, gyrė stiprėjantį Bažnyčios vaidmenį visuomenei ir jaunimui.

„Norėčiau išreikšti gilią padėką už jūsų nenuilstamą ir pasiaukojamą darbą išsaugant ilgalaikes istorines, dvasines, moralines ir šeimos vertybes, ugdant ir šviečiant jaunimą“, – sakė V. Putinas, dalyvavęs liturgijoje Maskvos Kristaus Gelbėtojo katedroje.

„Daugelį metų jūsų išmintingi ganytojiški žodžiai stiprina visuomenę… Šiandien, kai susiduriame su rimtais iššūkiais, tai ypač svarbu“, – pridūrė jis.

Velykos yra svarbiausia stačiatikių kalendoriaus šventė tiek Rusijoje, tiek Ukrainoje.

Anksčiau Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovas, Maskvos patriarchas Kirilas pateisino savo šalies puolimą Ukrainoje, tvirtindamas, kad rusai ir ukrainiečiai yra broliai, kuriuos jėga atskyrė, ypač Vakarai.

„Velykų šventės proga ypatingai meldžiamės Dievui už karo zonoje esančius žmones. Kaip krikščionys negalime likti abejingi mūsų brolių ir seserų, kurių širdis išdegino tarpvalstybinio konflikto ugnis, bėdoms ir sunkumams, todėl prašome Viešpaties, kad Jis savo gailestingumu ir gerumu išgydytų fizines ir ypač dvasines žaizdas, paguostų visus sielvartaujančius ir suteiktų broliškoms tautoms, išėjusiems iš vieningos Dniepro krikštyklos, ilgalaikę ir teisingą taiką”, – savo velykiniame sveikinime rašo patriarchas Kirilas.

Tačiau Ukrainos vyriausybė prieštarauja tokiai nuomonei, smerkdama Kremliaus invaziją ir vykdydama tyrimus bei baudžiamąjį persekiojimą, nukreiptą prieš Bažnyčią ir dvasininkus, laikomus artimais Maskvai.

Ukrainos valdžia taip pat supykdė Rusijos Bažnyčią karo metu paskelbdama apie vienuolių, esančių Kijevo Pečorų lauros vienuolyne, laikomame rusų stačiatikybės lopšiu, išsiuntimą.

Patriarchas Kirilas kovo mėnesį pasmerkė tai kaip, jo žodžiais, monstrišką sprendimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

    • Taip, kas kovoja už dvasines, moralines ir šeimos vertybes
      tas išpažįsta ir Dievą . O pas mus atvirkščiai, visokio pobūdžio iškripimo įteisinimas kelia pasibjaurėjima.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte