Pavojingos situacijos – neišvengiama medikų darbo dalis, sako viceministrė

ŠaltinisBNS

Minutei įjungdami automobilių garsinius signalus ir mėlynos spalvos švyturėlius, Vilniaus greitosios pagalbos medikai šeštadienį vidurdienį visame mieste pagerbs anksčiau šią savaitę mirusį kolegą.

„Prašome visuomenės supratimo ir palaikymo. (…) Be tėčio liko du paaugliai. Dimitrijui tebuvo vos 36-eri“, – rašoma akcijos organizatorių.

Siekdama patobulinti bendradarbiavimą tarp pagalbos tarnybų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) penktadienį pranešė burianti tam skirtą darbo grupę.

Šiuos bendradarbiavimo algoritmus planuojama išbandyti per pratybas ir tobulinti bendrų mokymų metu.

Apie tai SAM pranešė po skubiai sušaukto pasitarimo su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo bei Policijos departamentais, Vidaus reikalų ministerijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Socialinių reikalų ir darbo ministerijos atstovais bei greitosios medicinos pagalbos (GMP) stočių vadovais.

„Pastarųjų dienų rezonansiniai įvykiai – greitosios medicinos pagalbos darbuotojo mirtis dėl nudegimo ir patirtas fizinis smurtas – verčia mus dar kartą peržiūrėti esamą teisinį reguliavimą ir darbo organizavimo tvarkas“, – pranešime sakė sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė.

„Pavojingos situacijos yra neišvengiama medikų darbo dalis, tačiau mes galime ir privalome padėti greitosios medicinos pagalbos įstaigoms valdyti rizikas ir saugoti darbuotojų sveikatą bei gyvybę“, – pridūrė ji.

Šią savaitę ligoninėje nuo patirtų sužalojimų mirė greitosios pagalbos darbuotojas. Jis smarkiai nudegė, gelbėdamas elektros iškrovą patyrusį ir taip pat stipriai nudegusį jaunuolį Naujosios Vilnios geležinkelio stotyje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte