Patenkintas Bosnijos musulmonės prašymas nugriauti serbų stačiatikių cerkvę

ŠaltinisAVAZ.BA

Jau 25 metus viena Bosnijos musulmonė įvairių instancijų teismuose siekė nugriauti Serbijos stačiatikių cerkvę, esančią jai priklausančios žemėje.

2021 m. birželio 5 d. Bosnijos musulmonės Fatos Orlovic prašymas nugriauti 1996 metais pastatytą stačiatikių cerkvę patenkintas.

Fata Orlovic išgarsėjo dėl ginčų su teisminėmis institucijomis, nuo tada, kai 2000 m., praėjus penkeriems metams po Bosnijos karo pabaigos, ji grįžo į savo namus Bosnijos kaime Konevich Polje.

Deitono susitarimo 7 priedas garantuoja pabėgėlių teisę grįžti į savo namus ir teisę grąžinti jų turtą. Turtas buvo grąžintas Orlovichų šeimai, išskyrus sklypą, kuriame pastatyta Serbijos stačiatikių cerkvė.

Musulmonė per teismus siekė grąžinti ir šią žemę. 2008 m. sausio mėn. buvo sudarytas neteisminis susitarimas, pagal kurį cerkvės valdytojai privalėjo perkelti šventyklą į kitą vietą.

Tačiau šventykla liko savo vietoje, ir F. Orlovic pateikė ieškinį Tarptautiniam žmogaus teisių teismui Strasbūre, kuris nusprendė, kad šventykla turi būti perkelta arba pašalinta iš musulmonei priklausančios žemės. 2021 m. birželio 5 d. cerkvė buvo nugriauta.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Jau ne pirmą kartą matau straipsnį Laikmetyje, kad uždaryti ir nugriauti vieni ar kiti Dievo namai. Gal vertėtų rašyti ir apie tai, kur ir kokie Dievo namai statomi bei atveriami?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis