Paskutiniai mohikanai: vienintelė protestantų bažnyčia Gazoje vienija 10 narių

ŠaltinisINVICTORY.ORG

Vienintelės protestantų bažnyčios Gazoje pastatas patyrė nedidelę žalą per paskutinius Izraelio ir „Hamas“ karo veiksmus, tačiau daugiau nei dešimt likusių bažnyčios narių tęsia savo tarnybą, nepaisant rizikos.

Dabar tarp 2 milijonų Palestinos musulmonų Gazoje gyvena mažiau nei 1100 krikščionių. Yra viena katalikų, viena stačiatikių ir viena protestantų bažnyčia – Gazos baptistų bažnyčia.

Šią bažnyčią 1954 m. įkūrė baptistų misionieriai. Hannah Massad, jaunystėje iš graikų stačiatikybės perėjęs į baptistų tikėjimą, 1987 m. tapo pirmuoju bažnyčios pastoriumi iš Gazos. 2000-ųjų pradžioje bažnyčia išaugo iki maždaug 200 narių ir įsikūrė šešių aukštų pastate, kurį jie naudoja iki šiol. Tačiau 2007 m. „Hamas“ perėmė Gazos Ruožą, o krikščionims buvo taikomi griežti „Hamas“ ir „Islamo džihado“ religiniai apribojimai.

Krikščionys pradėjo masiškai palikti teritoriją. Pats pastorius Massadas buvo priverstas persikelti į JAV dėl daugybės smurtinių išpuolių prieš bažnyčios pastatą ir jo narius.

Šiandien tik šiek tiek daugiau nei dešimt bažnyčios narių galėjo apsistoti Gazoje, tačiau pastorius Massadas kas savaitę rengia internetines pamaldas, kurios metu krikščionys Gazoje supažindinami su tikinčiaisiais, kurie buvo priversti palikti teritoriją.

„Krikščionių persekiojimas Gazoje prasidėjo Romos imperijos laikais, tačiau Viešpats regione niekada neliko be ištikimų liudininkų. Tačiau kuo mažiau tikinčiųjų galėjo ten likti ir gyventi, tuo svarbiau mums jais rūpintis“, – sako šios bažnyčios atstovai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis