Paskutinį spalio šeštadienį Palangą užpildys vilties sklidina muzika

ŠaltinisSIELOS

Paskutinį spalio šeštadienį Palanga nuo 16 val. popiet iki pat vidurnakčio bus pripildyta vilties sklidinos muzikos. Čia vyks jubiliejinis krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“.

Unikalus krikščioniškos muzikos renginys

Tai – vienintelis toks renginys Lietuvoje, suburiantis skirtingų konfesijų krikščionis muzikantus ir atlikėjus, kasmet vykstantis vis kitame šalies mieste.

Festivalis šiemet vyksta 20-ajį kartą. Jubiliejiniam renginiui pasirinktas didžiausias šalies kurortas, šiemet irgi švenčiantis jubiliejinius metus – Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį.

Festivalio organizatorius „Gerosios Naujienos centro“ direktorius Remigijus Jucevičius sako dviejų dešimtmečių renginio sukakčiai pažymėti Palangą pasirinkęs dėl unikalaus jos grožio ir gintarinių pakrančių: „Juk čia – Lietuvos auksas. Tad kas gali labiau tikti tokiam tauriam festivaliui? Ir esame labai dėkingi Palangos miesto savivaldybei, kuri sutiko tapti pagrindiniu mūsų renginio rėmėju ir įsileido mus į pačią gražiausią Lietuvoje koncertų salę. Joje apsilankęs galėjau tik dėkoti Viešpačiui už „Sielų“ jubiliejui įteiktą tokią gražią dovaną. Tikrai gražesnės salės mūsų šalyje neregėjau. O jų mačiau tikrai daug!”

Palangos meras Šarūnas Vaitkus irgi džiaugiasi jubiliejinei sukakčiai paminėti festivalio organizatorius pasirinkus šį kurortą: „Džiaugiuosi, kad jubiliejinis, 20-asis, unikalus krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“ įvairios šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėjus bei jos gerbėjus šiemet sukvies į Palangą. Palangos miesto savivaldybė palaiko šį renginį bei suteikia galimybę  nemokamai pasinaudoti Palangos koncertų sale. Klausytojams tai – puiki proga ne tik pasimėgauti sielą atgaivinančia krikščioniška muzika, bet ir prasmingai praleisti laiką, pabendrauti tarpusavyje, pajusti bendrystę“.

Muzika skambės trijose skirtingose erdvėse

Festivalio atidarymas – spalio 30 d. 16 val. Palangos koncertų salėje.

Po atidarymo renginiai pasiskirstys trijose muzikinėse erdvėse:  akustinėje – „Ramybės“ klube, koncertinėje – Palangos koncertų salėje, ir šlovinimo arba liturginėje – Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

„Labai džiaugiamės, kad visos koncertinės erdvės – vienoje, Vytauto, gatvėje. Tai – dar vienas išskirtinis Palangos privalumas“, – pastebėjo festivalio organizatorius R. Jucevičius.

„Ramybės“ klube skambės bardiška, dainuojamoji poezija, džiazinė muzika, soliniai kūriniai, kuriems galima pritarti gitara ar kitu pasirinktu instrumentu.

Koncertų salėje savo kūrinius pristatys ir festivalio senbuviai, ir nauji atlikėjai, kurių kūriniai „Sielose“ suskambės pirmą kartą. Renginį vainikuos elektroninės šokių muzikos grupė „LZ7“ iš Jungtinės Karalystės.

„Nuostabu, kad jubiliejinio „Sielų“ festivalio kūriniai skambės Palangoje ir Palangos bažnyčioje, – sako Palangos katalikų parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas. – Vis dėlto Palanga yra traukos centras. Žinoma, organizatoriai tokiu metu organizuodami renginį priima iššūkį, bet ir tuo pačiu džiugu, kad vis dėlto net ir pandemijos metu nesustojo. Turime suteikti žmonėms vilties, kad nepanikuotų, nors daugelis ir yra išsigandę. Juk „Sielose“ skambės vilties muzika. Jungdamasis prie organizatorių į šiuos koncertus ypatingai kviečiu Palangos jaunimą, kad pažintų naujos dvasios veikimą – ėjimo į dialogą. Kad pamatytų, jog ir per krikščionišką šiuolaikišką muziką kažkas gali išreikšti save. Ir apskritai matau, kad šis renginys atitinka popiežiaus Benedikto XVI-ojo išreikštą mintį eiti į dialogą su visais. O „Sielų“ festivalis ir yra ėjimas į dialogą su jaunimu“.

Atsvara agresijos kultūrai

Šiandien Lietuvoje yra nemažai krikščionių muzikantų, dainininkų ir grupių, grojančių įvairaus stiliaus muziką, kurie dainuoja ir kalba apie prasmingą gyvenimą. Jų atliekama muzika ir žodžiai liečia kiekvieno žmogaus širdį, nes visa jų kūryba atspindi tikrąsias žmogaus gyvenimo vertybes – tikėjimą, viltį ir meilę.

Šiuolaikiška krikščioniška muzika Lietuvoje gyvuoja jau ne vienerius metus, tačiau jaunam, kuriančiam krikščioniui pristatyti savo kūrybą vis dar sudėtinga. Populiariosios muzikos rinka užversta abejotinos muzikinės vertės ir abejotinas vertybes skelbiančiais kūriniais. Dėl to vienas iš „Sielų“ festivalio tikslų – būti atsvara narkotikų ir agresijos kultūrai, dainuoti ir kalbėti apie kitokį gyvenimą.

Šis festivalis – vienintelis toks šalyje, siekiantis padrąsinti jaunus krikščionis nešti bendraamžiams amžinąsias vertybes ir uždegti Lietuvos jaunimą kasdien gyventi dorą, pilną meilės Dievui, artimui ir Tėvynei gyvenimą. Renginys stiprina ekumeninį katalikų, protestantų ir kitų krikščioniškų konfesijų bei denominacijų bendravimą. Iš per dvidešimt metų sulauktų atsiliepimų aišku, kad šis festivalis gyvybiškai svarbus kiekvienam, ieškančiam tiesos ir norinčiam kurti aplink save gražią, šviesią, pilną tiesos ir gerumo Lietuvos ateitį.

Renginys nemokamas. Tačiau maloniai prašoma prie festivalio išlaidų prisidėti geros valios auka.

Krikščioniškos muzikos festivalį galima paremti ir trumpuoju numeriu 1419. Skambučio kaina – 2 eurai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte