Pasaulio ekonomikos forumo pranešėja: viršininkas gali stebėti jūsų smegenis

2023 m. sausio 19 d. Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) Davose pranešėja Nita Farahany (Neita Faraheini) kalbėjo apie technologiją, kuri leidžia viršininkams stebėti pavaldinių smegenų veiklą darbo vietoje.

N. Farahany pasidžiaugė „nepaprastomis minčių skaitymo prietaisų naudojimo darbo vietoje perspektyvomis“ ir kartu pripažino, kad jie gali tapti „labiausiai slegiančia technologija“, kada nors naudota „plačiu mastu visuomenėje“.

Savo kalboje „Ar esate pasirengę smegenų skaidrumui?“, pasakytoje PEF metiniame susitikime, N. Farahany atskleidė, kad „minčių skaitymas“ yra ne tolima ateitis, o realybė.

„minčių skaitymas“ yra ne tolima ateitis, o realybė.

Ji sakė, kad „jau dabar, naudodami dėvimus prietaisus – galvos juostas, galvos apdangalus su jutikliais, kurie gali fiksuoti smegenų bangų aktyvumą, ausines, mažytes tatuiruotes, kurias galima užsidėti už ausies, – galime nustatyti žmonių emocinę būseną, pavyzdžiui, laimę, liūdesį ar pyktį.“

„Galime atpažinti ir iššifruoti mintyse matomus veidus, paprastas figūras, skaičius, PIN kodą“, – aiškino ji ir pridūrė, kad tokia technologija galėtų suteikti prieigą prie „jūsų banko sąskaitos“.

Tokia technologija būtų integruota į „daugiafunkcinius prietaisus“, kad, pavyzdžiui, tose pačiose ausinėse, kurios naudojamos „konferenciniams pokalbiams ir muzikos klausymuisi“, būtų įrengti jutikliai, fiksuojantys smegenų bangas.

N. Farahany prognozavo, kad netolimoje ateityje tokie prietaisai taps „pagrindiniu būdu bendrauti su visomis kitomis technologijomis“, ir pažymėjo, kad pagrindinės technologijų bendrovės, pavyzdžiui, Marko Zuckerbergo vadovaujama „Meta“, „ieško būdų, kaip šiuos prietaisus padaryti universalius“, kad jie galėtų bendrauti su kitomis technologijomis.

Ji pranešė, kad „daugiau nei 5 000 įmonių visame pasaulyje jau stebi darbuotojų smegenų veiklą, kad nustatytų jų nuovargio lygį“, pavyzdžiui, Pekino-Šanchajaus geležinkeliuose, kur „traukinių konduktoriai privalo dėvėti galvos apdangalus“ fiksuojančius smegenų veiklos lygį.

jei bus netinkamai pritaikyta, ši technologija gali tapti labiausiai slegiančia technologija, kurią kada nors plačiai pritaikėme visuomenėje.

N. Farahany tiki, kad „tinkamas požiūris į neurotechnologijas teikia nepaprastai daug vilčių“. Tačiau ji pripažįsta, kad „jei bus netinkamai pritaikyta, ji gali tapti labiausiai slegiančia technologija, kurią kada nors plačiai pritaikėme visuomenėje“.

Pasak jos, dar didesnį nerimą darbuotojams kelia smegenų skaitymo prietaisų, galinčių nustatyti, ar žmogus kreipia dėmesį, ar jo mintys klaidžioja ir į ką konkrečiai jis kreipia dėmesį, perspektyva.

Tokia technologija gali ne tik nustatyti, į ką žmogus kreipia dėmesį, bet ir įsikišti, kad protas vėl grįžtų į įprastą kelią. N. Farahany sakė, kad MIT žiniasklaidos laboratorija jau sukūrė „lytėjimo šaliką“, kuris „pradeda skleisti nedidelį šurmuliuojantį garsą, kai mintys pradeda klaidžioti, kad padėtų žmogui vėl susikaupti ir tapti dėmesingesniam“.

Ji mano, kad svarbi apsauga nuo galimo piktnaudžiavimo privatumu naudojant tokias technologijas yra išankstinis „teisės į pažinimo laisvę, apsisprendimo dėl savo smegenų ir psichinės patirties pripažinimas“, ir priduria, kad „tam reikia atnaujinti esamas tarptautines žmogaus teises“.

Kuriami ir bandomi ne tik dėvimi minčių skaitymo prietaisai, bet ir implantai, galintys pasiekti dar gilesnius žmogaus smegenų sluoksnius.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais pirmajam amerikiečiui ir penktajam žmogui pasaulyje buvo implantuota smegenų ir kompiuterio sąsaja (BCI), vadinama „brain bluetooth“. Naudodamasis BCI, bandymų dalyvis jau gali atlikti tokias užduotis, kaip navigacija kompiuteriu, naudodamasis tik savo mintimis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

12 KOMENTARAI

 1. Manau, kad ši smegenų nuskaitymo technologija yra pritaikyta ir žmogaus smegenų kontrolei su mikročipų pagalba.
  Jei yra sukurta technologija, galinti skaityti žmogaus mintis ir emocijas, vadinasi yra žinoma, kuri smegenų dalis yra atsakinga tarkime už liūdesį, kuri atsakinga už pyktį, kuri atsakinga už džiaugsmą.
  Jei yra žinoma kuri smegenų dalis yra atsakinga už kiekvieną emociją, vadinasi, belieka tik pastimuliuoti šią smegenų sritį ir žmogui sukelsi tą būseną, kurią smegenų dalį pastimuliuosi.
  Jei norima sukelti pyktį, užtektų pastimuliuoti už agresiją atsakingą smegenų dalį. Jei nori sukelti pvz euforiją, tereikia pastimuliuoti už džiaugsmą atsakingą smegenų sritį.
  Principas maždaug toks.
  Jei nori, tarkime, sukelti masinę agresiją prieš tau nepatinkančiuosius, tereikia masiškai visiems pastimuliuoti smegenų sritį, atsakingą už pyktį. Jei nori, kad ant tavęs niekas nepyktų, kai tu, tarkime, visus apvagi, tuomet tereikia masiškai visiems pastimuliuoti už euforiją atsakingą smegenų sritį.
  Norint tai atlikti masiniu būdu, reikalinga visiems įdiegti po prietaisėlį, nedidelę antenėlę galinčia priimti ir nukreipti į norimą sritį siunčiamas bangas, kuri ne tik siųstų informaciją apie žmogaus smegenų veiklą į centrinį pultą, bet ir teiktų atgalinį ryšį iš centrinio pulto į žmogaus smegenis.
  Manau, kad tam ir norima visiems masiškai įdiegti mikročipus, ir tam yra būtinas galingas interneto ryšis.
  Matome, kad 5 g tinklas yra baigiamas įrengti ir kaip tyčia kaip tik tuo metu iš pasaulinių priklausomų sveikatos struktūrų imamos ir pradedamos transliuoti mikročipų pagiriamosios kalbos (dar nesenai kalbos apie čipus buvo vadinamos sąmokslo teorijomis), kokią mikročipai teikia didelę naudą sveikatai, kaip per juos galima gerai stebėti žmogaus organizmo būsenas ir jam labai gerai padėti ir t.t.
  Kalbos apie čipų naudą, tai tas pat kaip kalbos apie vakcinų naudą, kurių nauda kaip pasirodė yra labai abejotina, bet pakenkimo dydis gali būti neišmatuojamas.

  • bet ką daryti su neįtikėtinu žmonių kvailumu?…Milijonai ekstaziškai džiaugiasi visomis naujosiomis technologijomis. O nedžiūgauja turbūt tik „mažesnių pajamų, menkiau išsilavinę, provincijoje gyvenantys, vyresnio amžiaus gyventojai“.

 2. Šventajame Rašte apie mikročipus taip pat yra rašoma.
  Rašoma, kad paskutinėmis dienomis bus reikalaujama žmonėms savo noru prisiimti ant rankos ar ant kaktos velnio ženklą. Be šio ženklo nebus galima nei pirkti nei parduoti.
  Visi prisiėmusieji šį ženklą bus velnio tarnai (kaip suprantu, nebeturės kito pasirinkimo ir bus akli jo valios vykdytojai).
  Šventajame Rašte rašoma, kad nei vienam žmogui negalima imti šio ženklo jokiais būdais, dėl jokių priežasčių. Visi velnio tarnai bus sunaikinti.
  Šventajame Rašte yra tvirtas pažadas, kad galų gale ateis Dievo karalystė ir kas išlaikys iki galo bus išgelbėtas.

 3. Grynai persekiojimas žmonių. Labai daug sekimo ženklų yra. Viešpatie, tokių laikų nebuvo, kaip dabar. Nuzmogejimo, atjautos stoka. Žmogus greitai sielos nebeturės… Labai keista, kad net kai kuriose parapijos namuose stebėjimo kameros, kam? Juk parapijos namai nieko vertingo neturi. Ar reikia saugoti dėvėtų rūbų dėžės.

 4. Ir darbuotojai nepėsti – nulauš stebėtojo įtaisus ir galės jo mintis pareguliuoti pagal savo teisės supratimą. To, pranešėja nenumatė, o gal nenorėjo gąsdinti investuotojų

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte