Pašalintasis kunigas yra „užsitvėręs tylos siena“ – Telšių vyskupas

ŠaltinisBNS

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius už nepilnamečių tvirkinimą ir seksualinį išnaudojimą iš dvasininkų luomo pašalino kunigą Joną Kusą.

Anot pranešimo, „neteisminio proceso metu surinktos medžiagos, teisinių ir faktinių aplinkybių pakanka įgyti ir su moraliniu tikrumu paskelbti, kad Jonas Kusas kaltas (constat) dėl nepilnamečių tvirkinimo ir seksualinio išnaudojimo“. 

Vyskupo teigimu, nukentėjusiems asmenims siūloma dvasinė ir psichologinė pagalba, numatyta Bažnyčios normose.

„Mums, kaip Bažnyčiai, tai tikrai labai didžiulis smūgis“, – šeštadienį LRT radijui sakė vyskupas A. Jurevičius.

Išankstinis tyrimas dėl kunigo J. Kuso nederamo elgesio su nepilnamečiais praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje Telšių vyskupijoje atliktas 2019 metais.

Kaip BNS nurodė Telšių vyskupijos kurija, policija kunigo veiksmų nebetyrė dėl senaties, todėl tyrimo ėmėsi Bažnyčia.

Pasitvirtinus įtarimams Tikėjimo mokymo kongregacija tų metų lapkričio 25 dieną panaikino senaties terminą ir nurodė pradėti neteisminį baudžiamąjį procesą.

Per tyrimą nustatyti trys nukentėję nepilnamečiai: du patyrė seksualinį išnaudojimą, vienas tvirkintas.

„Tie trys asmenys yra iš skirtingų vietovių, tarpusavyje nesusiję, ir tai būtent duoda moralinį ir faktinį tikrumą dėl įvykusių šių nusikaltimų“, – sakė A. Jurevičius.

Pasak jo, patys nukentėjusieji pranešė apie kunigo nusikaltimus.

Anot vyskupo, baigus procesą vyskupijos lygmeniu visa medžiaga išversta į italų kalbą ir persiųsta Tikėjimo mokymo kongregacijai. Ji sprendimą patvirtino ir įpareigojo Telšių vyskupą A. Jurevičių pritaikyti nusikaltusiam dvasininkui nuolatinę bausmę.

A. Jurevičius dekretas dėl J. Kuso įsigaliojo šeštadienį.

Pasak vyskupo, pašalintasis kunigas yra „užsitvėręs tylos siena“.

„Pats kunigas kaltės iki šiol nėra pripažinęs. (…) Iš kunigo pusės laukiama atgailos bei aukų atsiprašymo“, – teigiama Telšių kurijos komentare BNS.

Kurijos teigimu, J. Kusas galėjo skųsti vyskupo sprendimą dėl pašalinimo, tačiau šia teise nepasinaudojo.

Šeštadienį įsigaliojęs sprendimas yra nebeskundžiamas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

14 KOMENTARAI

  • Pritariu.
   Jeigu „policija kunigo veiksmų nebetyrė dėl senaties”, tai gal jokio nusikaltimo ir nebuvo!? O visa ši istorija tai tik pramanai norint pasipinigauti ir susidoroti su „nepatogiu” žmogumi.

 1. Pūna nuo galvos. Kokie vyskupai, tokie kunigai. Vyskupss spardo gulintį kunigą? Kokia prasmė. Jūs nieko nežinot niekados. O kunigas turi eiti į tv? Cinizmo viršūnė.

 2. Šitas kunigas Tyli, nes matomai Žino ir daugiau
  pedofilų dvasininkų gal net aukšto rango hierarchų, bet bijo net Fizinio susidorojimo! Dabar gal išdrys paviešinti iškrypėlius pedofilus ir kiti nukentėję asmenys, sunku patikėti, kad yra vienintelis J.K. per visą Lietuvą ?

 3. Kas pasmerks aborto zudynes? Ju lt yra apie 20 000 kas met. Ten pagrabaliojo kazkas, gyvens, pasigydys, uzsimirs, bet nuzudytu nebeina isgydyti. Pedofilijos ir abortu sizofrenija tesiasi…

 4. Jeigu šie vyskupo žodžiai „Mums, kaip Bažnyčiai, tai tikrai labai didžiulis smūgis“, – nuoširdūs , tai ne tik kaltininkas, bet ir jo vadovybė kalta dėl per ilgai besitęsiančios tylos sienos. Nuo ko turėtų tikinčiųjų bendruomenė atsiriboti ?

 5. Vidurvasaryje ledas sutraškėjo. Įdomu, kada visa kita pajudės. Bent jau šitomis, Telšių vyskupo pastangomis, reikia pasidžiaugti.

 6. Kančia abipusė. Nedera juodinti savo brolio nors ir labai skauda. Senaties terminas atnaujinamas, kad būtų galima Bažnyčią griauti, bet norima įteisinti pedofilų santuokas. Ar nėra tolygus nusikaltimas mokykloje jaukti jauniems žmonėms mintis, kad vyras su vyru, moteris su moterimi pora? Juk visa tai apie tą patį. Bažnyčia išsivalys, bet ne brolio sąskaitą…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte