REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Paryžiaus gatvėse susikaupė tonos šiukšlių – streikuoja atliekų surinkėjai

ŠaltinisAFP-BNS

Streikuojant atliekų surinkėjams, Paryžiaus gatvėse jau susikaupė 10 tūkst. tonų šiukšlių, penktadienį pranešė miesto valdžia.

Naujasis įvertis, kuris yra gerokai didesnis už anksčiau šią savaitę nurodytus 7,6 tūkst. tonų, buvo paskelbtas po to, kai vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas (Žeraldas Darmanenas) pareiškė, jog streikuojantieji verčiami grįžti į darbą, valdžiai pasinaudojus specialiaisiais įgaliojimais, kuriais siekiama apsaugoti būtinųjų paslaugų teikimą.

Miesto komunalinių atliekų surinkėjai streiką ir miesto atliekų deginimo įrenginių blokadą pradėjo prieš 12 dienų. Jie protestuoja prieš E. Macrono pensijų reformą, dėl kurios jiems teks dirbti iki 59-ių metų, vietoj dabartinių 57-erių. 

„Nuo šiandien, nuo šio ryto, galioja privalomojo viešosios paslaugos teikimo tvarka ir šiukšliadėžės tuštinamos“, – pareiškė jis radijui RTL.

Tačiau Paryžiaus merės socialistės Anne Hidalgo (An Hidalgo) – G. Darmanino ir prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) oponentės – patarėjas tai paneigė ir pareiškė, kad „kalbant apie viešąjį sektorių, [gatvėse nepasirodė] jokių sunkvežimių“.

Protestuojantys komunalinių atliekų surinkėjai garantuoja atliekų surinkimą maždaug pusėje iš 20 sostinės rajonų, o likusiuose rajonuose atliekų surinkimu rūpinasi privačios bendrovės, kurios tęsia darbą ir net sudaro sutartis vežti atliekas iš gatvių kai kuriuose iš labiausiai nukentėjusių rajonų.

Tuo tarpu Delphine Burkli (Delfin Biurkli), 9-ojo rajono merė, penktadienį pasiūlė „gatvių valymui nuo šiukšlių pasitelkti kariuomenę“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte