Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas: girdžiu savo tautiečių nusivylimą laisve ir demokratija

Šiomis dienomis Bažnyčios ganytojai vis pasisako visuomenei aktualiomis temomis. Ne kartą savo nuomonę viešoje erdvėje pareiškęs, itin žmonių mylimas Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, vakar savo feisbuko sienoje parašė sekėjams širdį paliečiantį įrašą: „Aš, kaip senas vyskupas, nuolat bendraujantis su žmonėmis, jaučiu ir girdžiu savo tautiečių, lietuvių, nusivylimą laisve ir demokratija. Kaip baisu: mūsų sukilėliai, mūsų signatarai, mūsų savanoriai, mūsų partizanai vis kovojo už laisvę“.

Vyskupas priminė, kaip pats praeityje įsijungė į Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komitetą, ir todėl buvo nuolat tardomas. Tačiau, kaip sako ji, visada tikėjo, kad iškovosime Lietuvos laisvę, kaip ir kovotojai, kurie visada jį įkvėpė. „Ir štai 30 metų Lietuva laisva“. Vyskupas stebisi, kad į didelę dalį piliečių žiūrima kaip į nusikaltėlius dėl to, kad jie „masiškai rašo peticijas, kad jie turi savo nuomonę apie šeimą, kad jų supratimu santuoka šeimai kurti tegalima tik vyro ir moters bendru sutarimu, kaip skelbia mūsų Konstitucija“.

Toliau vyskupas tęsė: „Ir ne tik Konstitucija, bet visų pirma Dievas, būtent Dievo mokymas Šventajame Rašte. Tuo mokymu tiki dauguma Lietuvos žmonių, nes jie Visuotiniame gyventojų surašyme skelbėsi, jog yra krikščionys.

Įrašo pabaigoje J. Kauneckas išreiškė nusivylimą mūsų valdžia: „Ir štai dabar tos nuomonės nebenori išgirsti mūsų Seimas, mūsų vyriausybė“. Todėl, jo nuomone, visi turime reikalauti referendumo arba kitos visuomenės apklausos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis