Panevėžio vyskupas apie Žolinės atlaidus Krekenavoje – bendra malda įveikime laikmečio negandas

Jau netrukus – rugpjūčio 15 d. – tikintieji dalyvaus Žolinės atlaiduose. Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM nusprendė paraginti tikinčiuosius atvykti į Krekenavą minėti Žolinės atlaidų ir bendra malda įveikti tikinčiuosius kaustančią baimę ir nerimą dėl laikmečio sunkumų, kurių nestokojame.

„Mieli Žolinės atlaidų Krekenavoje piligrimai. Šių metų atlaidų tema „Nuo maro, bado, ugnies ir karo – gelbėk mus, Viešpatie. O Marija ,Marija Dievo Motina – užtarki mus.“ Tai žodžiai iš nuo 17 a. Lietuvoje giedamos Suplikacijos (maldavimų) giesmės. Pastaruosius keletą metų visą pasaulį krečia COVID-19 pandemijos ir karo Ukrainoje skaudi tikrovė. Kaip į visa tai reaguoti? Kaip atsilaikyti? Kaip atsiliepti?“, – užduoda klausimus vyskupas Panevėžio vyskupijos paskyroje.

Čia pat jis turi ir atsakymą į šiuos klausimus: „Nepasiduoti stingdančiai baimei, nevilčiai ir pesimizmui reikia vilties. O viltis kyla iš krikščioniško tikėjimo ir pasitikėjimo Dievo meile ir gailestingumu, kuris pasauliui yra apreikštas Jėzuje Kristuje, Dievo ir Mergelės Marijos Sūnuje.

Vyskupas įsitikinęs, kad „palikti patys sau žmonės negali išgelbėti nei savęs, nei šito pasaulio. Vienintelis ir tikrasis Gelbėtojas yra Jėzus Kristus!“

Todėl L. Vodopjanovas OFM kviečia atvykti į garsiuosius Krekenavos atlaidus ir kartu prašyti Dievo suteikti vilties: „Tegu šių metų atlaidai būna tas laikas, kuriame tikėjimo bendrystėje, kasdienėje šv. Mišių aukoje, Švč. Sakramento adoracijoje, šv. Rožinio maldoje kreipsimės ir pasaulio Gelbėtoją Kristų ir Jo meilingąją Motiną Mariją paguodos ir vilties, padrąsinimo ir pastiprinimo. Daug gali tikinčiojo malda, bet dar daugiau gali malda su bendruomene ir bendruomenėje“, nes, kaip primena Panevėžio vyskupas, „kur du ar trys susirinkę mano vardu, ten ir aš esu tarp jų“ (Mt 18, 20).

„Kviečiame ir laukiame visų bendrai maldai ir vilčiai, kuri padėtų įveikti visas šio laikmečio negandas ir baimes“, – užbaigia raginimą dalyvauti Krekenavos atlaiduose Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas OFM.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte