Ortodoksai kreipėsi į policiją dėl lipdukų su kruvinais V. Putino ir Kirilo atvaizdais

ŠaltinisBNS

Ortodoksai kreipėsi į Vilniaus policiją dėl prie Vilniaus Dievo Motinos Ėmimo į Dangų katedros ketvirtadienio rytą rastų lipdukų su kruvinais Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir patriarcho Kirilo atvaizdais.

Kaip pranešė Lietuvos Ortodoksų Arkivyskupijos kanceliarija, ant maldos namų ir šalia esančių stulpų priklijuotus lipdukus rado parapijiečiai, atvykę dalyvauti rytinėse pamaldose. Apie incidentą buvo pranešta teisėsaugos institucijoms.

Vilniaus apskrities policijos atstovė Loreta Kairienė BNS sakė, kad pareigūnai pranešimą apie įvykį sostinės senamiestyje, Maironio gatvėje, gavo po 8 val.

„Diakonas policijai pranešė, kad lipdukuose kirilica parašyta: „Patriarchas Kirilas melagis ir nusidėjėlis“, pavaizduotas V. Putinas ir Kirilas, aptaškyti krauju“, – BNS sakė policijos atstovė.  

Nuvykę pareigūnai įvykio vietoje bendravo su dvasininku. Jis pateikė pareiškimą.  

Įvykį tirs Vilniaus miesto 3-asis policijos komisariatas.

Pasak L. Kairienės, šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl administracinės teisenos pradėjimo.

Panašus incidentas gegužę užregistruotas ir Kaune, tuomet ant Vytauto gatvėje esančio Apreiškimo Švč. Dievo Motinai soboro sienos trečiadienį rastas necenzūrinis užrašas.

„Toks teroras ir bauginimas prieš mūsų parapijiečius yra visiškai nepriimtinas, todėl raginame valdžią imtis ryžtingų priemonių jų apsaugai užtikrinti“, – ketvirtadienį pranešime sakė metropolitas Inokentijus. 

„Blogos valios ir priešiškumo atmosferos eskalavimas aplink mūsų Bažnyčią neatitinka Lietuvos visuomenės interesų. Esame pasirengę dialogui su valdžia, už kurią kasdien meldžiamasi visose Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios bažnyčiose“, – pridūrė jis.

Lietuvos ortodoksų bažnyčios metropolitas Inokentijus praėjusią savaitę suspendavo penkių kunigų – Gintaro Sungailos,  Vitalijaus Mockaus, Vladimiro Seliavko, Georgijaus Ananjevo ir Vitalio Dauparo pareigas, o G. Sungailos bylą dėl kunigystės rango panaikinimo perdavė Maskvos patriarchatui.

Šie kunigai kritikavo Rusijos invaziją į Ukrainą ir Rusijos ortodoksų bažnyčios paramą šiems veiksmams.

Dalis Lietuvos ortodoksų dvasininkų nusprendė kreiptis į Konstantinopolio patriarchą, kad galėtų tapti šios metropolijos dalimi. 

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus tvirtina, kad Ortodoksų Bažnyčia Lietuvoje išgyvena sunkmetį ir šaukiasi „visų ištikimųjų pritarimo“.

Lietuvos stačiatikių bažnyčia yra viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių Lietuvoje. Ji turi metropolijos titulą, priklauso Maskvos ir Visos Rusios patriarchatui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

16 KOMENTARAI

  1. Teisingi lipdukai – ir pirmasis maskolių banditas, ir jo draugelis kirilas yra kruvini. Ką čia tirti? Nebent vilnietiškų pravoslavų neadekvatumą

  2. „Toks teroras ir bauginimas prieš mūsų parapijiečius“, – ketvirtadienį pranešime sakė metropolitas Inokentijus. „Blogos valios ir priešiškumo atmosferos eskalavimas aplink mūsų Bažnyčią“

    Aha, pasirodo Vilniaus pravoslavų parapijiečiai yra kirilas ir vladimiras!

  3. toks „didvyriškumas“ yra žeminantis ne ortodoksus, o mus.. Nedrįstam dienos šviesoj pasirodyt, nedrįstam aiškiai pasakyt? Drįstam. Tai kas lipdo, kas nedrįsta? – neaišku kas. Bet bėda mums

  4. Kas gali paneigti, kad čia tų pačių rankų darbas, kurie sudėjo akmenis po medžiais Gedimino pr. , kad po LŠS mitingo, prie Katedros, būtų svaidoma į parduotuvių langus?

    • visų. Viešinti ir patiems pranešti apie tokias provokacijas. Tai dabartinės politikos siekis supriešinti žmones, kad būtų lengviau mus valdyti. Ar nematote, kad visa lrt propaganda tuo tik ir užsiima.

  5. tegul valstybės institucijos ištiria šių maskvos pakalikų daromą sekimo ir dezinformacijos darbą. čia ir aklam aišku, kad yra kgb padalinys Lietuvoje

  6. Jei nepatinka, kad Kirilo rankos ir sąžinė ištepti nekaltu krauju, tai ne į policiją pirmiausia kreiptis reikia

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte