Operos solistas V. Vyšniauskas: važiavau aplankyti nuo režimo kenčiančių draugų

ŠaltinisBNS

Operos solistas ir Naujosios kartos bažnyčios pastorius Vaidas Vyšniauskas sako, kad į Baltarusiją vyko kviestas šios šalies baltarusių evangelinių bažnyčių vyskupo ir dalyvavo prieškalėdiniuose renginiuose, norėdamas palaikyti nuo režimo kenčiančius draugus.

„Kalėdinių festivalio arenose buvo mano koncertas, kurį organizavo ir režisavo Oksana Volkova, mano sceninis partneris, mecosopranas, ne kartą koncertavusi su Kauno simfoniniu orkestru“, – sakė V. Vyšniauskas, ketvirtadienį paskambinęs į žurnalistės Rūtos Janutienės laidą „youtube“ kanale „OpTV“.

„Mano motyvas buvo prieškalėdinis vizitas ir tuo vizitu pasakyti, kad jūs man draugai, net jeigu yra A. Lukašenkos režimas, net jeigu yra rizika važiuoti, kad būsiu išprovokuotas“, – teigė V. Vyšniauskas. Pasak jo, kai kurie iš jo draugų, pastoriai, Baltarusijoje yra įkalinti, iš jų atimti pastatai.

„Kodėl aš turiu jų išsižadėti? Kodėl turiu atsukti nugarą? Baltarusijoje gyvena tokie pat žmonės, kaip ir mes – jie trokšta laisvės“, – stebėjosi solistas.

Jis teigė, kad į Baltarusiją vykęs draugų kvietimu ir „jokių lukašenkos ar grietinėlių nebuvo“.   

„Aš dalyvavau pamaldose, aš daugiausia bendravau su tikinčiaisiais“, – teigė solistas, tikindamas, kad apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą Baltarusijoje sužinojo tik sekmadienį.

V. Vyšniauskas laidoje pasakojo, kad prašė dešimties minučių trukmės vizito pas kultūros ministrą Simoną Kairį, tačiau jo patarėjas pasakė, kad nėra laiko.

„Jo atsisakymas mane priimti mane labai pribloškė“, – sakė V. Vyšniauskas.

Operos solistas teigė, jog nevyktų koncertuoti į Rusiją, o Ukrainą palaiko maldomis ir nuolat pervedamomis aukomis.

„Aš niekada neteisinau ir neteisinsiu kaip Lietuvos pilietis jokios agresijos prievartos, terorizmo“, – sakė V. Vyšniauskas.

Toliau savo solisto veiklą jis žada tęsti Vakaruose.

Sekmadienį Minske įvyko V. Vyšniausko pasirodymas, kuriame jis atliko Otelo ariją iš Giuseppe Verdi (Džuzepės Verdžio) operos „Otelas“.

Užsienyje geriau žinomas kaip Kristian Benedikt, operos solistas Baltarusijoje dalyvavo Minsko Didžiajame teatre vykusiame „Gala operos“ koncerte.

Kultūros ministras Simonas Kairys sakė, jog solisto sprendimai yra „sveiku protu nesuvokiami“ ir jį šokiravo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

24 KOMENTARAI

 1. Aš gal ne tiek palaikau gerbiamą solistą, kiek griežtai nepalaikau šito neochunveibiniško pjudymo prieš jį – ir, deja, ne vien prieš jį. Kaip mirtinai įgriso šitas naujųjų laikų stalinizmas. Ir galo jam nematyti.

 2. Tikrai taip. Neišklausius gerb. solisto iškart valdžiai palankiuose portaluose prasidėjo pjudymo akcija: kas kuo griežčiau jį pasmerks. Ypač apsiteršė kultūros ministras S. Kairys: neišsiaiškinęs ir iš anksto nuteisęs parodė tik savo nebrandumą bei neatsakingumą. Kažin ar susipras (ministras) dėl šio atvejo viešai atsiprašyti solisto?

  • Tikiu, kad sako tiesą. Iš kitos pusės bet koks kontaktas su nepageidaujamos šalies žmonėmis tiesmukiškai nurašomas kaip bendradarbiavimas su priešu, neįsigilinus į situaciją.

   • į ką čia reikėtų gilintis? Į sielos virpesį? Na, ir kaip jis suvirpėjo Lukaįenkos akivaizdoje? Gal durnas, kad nesupranta elementarių dalykų?
    Panašu į kvailelį iš anekdoto:
    – Na, kaip sekėsi piršlybos?
    – Neblogai. Kai man liepė nešdintis iš jaunosios namų, aš prišikau vidury kambario.
    – ir ką jie tau už tai padarė?
    – nieko, aš prišikau tyliai, į kelnes…

    Šiuo atveju prikakota garsiai…

 3. paskutiniu koncertu, deja, bet sugadino gerą reikalą. Nors aš irgi nepritariu komjaunuoliškam uolumui „nurašant“ visus Baltarusijos žmones

 4. Bet juk dainininkas žinojo tautos reakciją į Petrikytės vojažą pas batką? Ką, dabar jam naujiena, kad yra smerkiamas? Ir tas atsiprašymas „automatu“ su mintimi.“atsikabinkite. aš geras“ Po to prigalvojimai, kad lankė draukus/kolegas… Skamba durnai ir neįtikinačiai. Lankyk draugus virtuvėje, guosk juos, paremdamas jų ašarotą veidą savo petimi, bet viešas dainavimas Lukašenkos malonumui – keistas apsisprendimas,,, Keistas ir smerktinas.

  • Iš kur ištraukėte, kad „Lukašenkos malonumui“? A, Didysis Tapinas pasakė? Kaipgi kaipgi, Jo žodis šventas… o dar valinskai visokie… kaipgi čia išdrįsi neklausyti ir savarankiškai kažką pasvarstyti.
   Man tik vienas dalykas nuoširdžiai nepatinka – kad dainininkas puolė atsiprašinėti, užuot drąsiai, viešai ir garsiai pasiuntęs dabar madinga kryptimi Šventuosius ir Teisinguosius. Tai būtų vyro vertas poelgis. Kaip šviesios atminties Patacko. Pamenat, kaip jį apipylė purvu dėl tariamos saulėgrąžų pakelio vagystės. Jis nė nebandė teisintis, o atsimušinėjo juodu sarkazmu. Bet nūnai drąsa sparčiai garuoja iš mūsų sielų.
   Mes patys tampame režimu, žmonės negi tikrai nematot?!

   • lūzerio vogravimai. Deja.
    Prie ko čia Tapinas ir Valinskas? Nebežiūrėkite daugiau LRT ! Nebent laidas apie gamtą 🙂
    Ir kodėl solistas pritrūko išminties? Gal pinigai užtemdė jo sąmonę? Labai panašu į tai. LNOBT darboi neduoda, tai bando prasimyti duonos svetur. Bat kokia kaina. Dėl to ir skaudu.

 5. Partija ir jos įklotukai viską nurodys – su kuo draugauti, kur važiuoti, ką galvoti. Ir visa tai pavadins laisve ir demokratija.

  Visgi paskutiniu metu per savaitę miršta ne 750, o 1150 žmonių t.y 400 daugiau. Genų inžinierija veikia ir partija su savo įklotukais už tai atsakinga. Tai gal visgi rūpinkimės Lietuvos reikalais ir gyvybėmis, Gal tiesiog tas lojimas ant savarankiškai mąstančių žmonių yra tik noras nukreipti dėmesį nuo neaparastai išaugusio mirtingumo Lietuvoje.

 6. Laikmetyje matau du identiškus straipsnius vienas šalia kito. Klausimas: ar daininiko tema tokia aktuali Laikmečiui, kad reikia ja dubliuoti? O gal kažkas nemoka dirbti IT aplinkoje?

  • viena str, Naujienose, kitas – Bažnyčios aktualijos. Tik nesupratau prie ko čia tos bažnyčios aktualijos ir dainorėlis, padainavęs Lukašenkai?

   • Gal pirmiausia dėl to, kad šitas anot tamstos „dainorėlis“ (koks mužikiškas apibūdinimas…) – aktyvus krikščionis. O jau šito tai jau negalima ramiai palikti. Būtina pjudyti, žlugdyti karjerą ir gyvenimą, geriausia išvis ištrinti iš piliečių gretų. Tokie laikai dabar. Tokie mes.

  • Ir dar kartą užblokavote… Labanakt jūsų veiklai. Kuo greičiau užsilenksite, tuo daugiau laisvės bus kitiems transliuotojams. Apie paramą nebesvaikite.
   Ramių Šv.Kalėdų.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte