Operos ir baleto teatre bus įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“ (nominantai)

ŠaltinisBNS

Šeštadienį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) Vilniuje rengiama tradicinė „Auksinių scenos kryžių“ įteikimo ceremonija.

Dėl epidemiologinės padėties ji vyks tuščioje teatro didžiojoje salėje, bus transliuojama  per LRT, teatro „Facebook“ paskyroje arba „YouTube“ kanale.

Tiosioginė renginio transliacija

Geriausi šalies teatralai „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanojami Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją. Pernai dėl COVID-19 plitimo ceremonija po atidėliojimų surengta lapkričio mėnesį.

Šiemet apdovanojimams už reikšmingiausius pastarųjų metų darbus nominuoti 75 menininkai.

Šiemet apdovanojimams už reikšmingiausius pastarųjų metų darbus nominuoti 75 menininkai.

Kaip ir kasmet, bus skiriama ne daugiau kaip 17 premijų. Be „Auksinių senos kryžių“  už naujų sceninės išraiškos formų paieškas vienam menininkui taip pat bus įteiktas atminimo ženklas – „Boriso Dauguviečio auskaras“. 

Geriausio režisieriaus kategorijoje nominuoti Antanas Obcarskas už spektaklius „Alisa“ ir „Batsiuviai“, Krystianas Lupa (Kristijanas Lupa) už spektaklį „Austerlicas“ ir Dalius Abaris už operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą. 

Už geriausią moters vaidmenį į apdovanojimus pretenduoja Aistė Zabotkaitė už Alisos vaidmenį spektaklyje „Alisa“, Danutė Kuodytė už auklės Veros vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“ ir Viktorija Kuodytė už Svetos Salmanovos vaidmenį spektaklyje „Žmogus iš žuvies“.

Vyro vaidmens kategorijoje nominuoti Vytautas Anužis už Franko Bertono vaidmenį spektaklyje „Alisa“, Matas Dirginčius už Benua vaidmenį spektaklyje „Žmogus iš žuvies“ ir Maksimiliano Austerlico vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“, taip pat Sergejus Ivanovas už Žako Austerlico vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“. 

Geriausiu aktorių ansambliu tapti pretenduoja aktoriai, vaidinę spektakliuose „Irano konferencija“, „Kvėpuojame drauge“ ir „Respublika“.

Scenografijos kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Lauryna Liepaitė už scenografiją spektakliams „Alisa“ ir „Batsiuviai“, Fabienas Lede už scenografiją spektakliui „Respublika“, taip pat Sigita Šimkūnaitė ir Dalius Abaris už scenografiją operai „Skrajojantis olandas“.

Vaizdo projekcijų kategorijoje apdovanoti siūlomi Mikas Žukauskas  už vaizdo projekcijas spektakliui „Austerlicas“, Adomas Gustainis ir Karolis Rakowskis (Karolis Rakovskis) – už vaizdo sprendimus spektakliui „Respublika“ bei Gediminas Vansevičius, Dinas Marcinkevičius ir Paulius Oficerovas – už vaizdo sprendimus spektakliui „Už geresnį pasaulį“.

Muzikos spektakliui kategorijoje Arturas Bumšteinas nominuotas už muziką spektakliams „Austerlicas“ ir „Urbančičiaus metodas“. Antanas Jasenka – už muziką šokio spektakliui „Begalybės“, Andrius Šiurys – už muziką vizualiniam gyvos muzikos spektakliui „Kafka Insomnia“.

„Auksinių scenos kryžių“ pristatyas / Renginio organizatorių nuotr.

Geriausia soliste tapti pretenduoja Anos Bolein vaidmenį operoje „Ana Bolena“ suvaidinusi Joana Gedmintaitė, Asmik Grigorian – už Polinos vaidmenį operoje „Lošėjas“, Inesa Linaburgytė – už Bobulytės vaidmenį operoje „Lošėjas“.

Vyro solisto kategorijoje nominuotas už Generolo vaidmenį operoje „Lošėjas“ nominuotas Vladimiras Prudnikovas, už Dalando vaidmenį operoje „Skrajojantis olandas“ ir Henriko vaidmenį operoje „Ana Bolena“  – Tadas Girininkas, taip pat Almas švilpa – už Olando vaidmenį operoje „Skrajojantis olandas“.

Choreografijos kategorijoje nominuoti Erika Vizbaraitė – už choreografiją tiriamajam šokio spektakliui „Apnea“, Maciejus Kužminskis – už choreografiją šiuolaikinio šokio spektakliui „i (aš)“ ir Robertas Bondara – už choreografiją šokio spektakliui „Faustas“.

Geriausia šokėja už vaidmenį šokio spektaklyje „Klajojančios kopos“ pretenduoja tapti Marija Ivaškevičiūtė, Oleksandra Borodina – už Margaritos vaidmenį šokio spektaklyje „Faustas“ ir Kristina Gudžiūnaitė už Žizel vaidmenį balete „Žizel“.

Vyro šokėjo kategorijoje nominuoti Nielsas Claesas (Nilsas Klaesas) už vaidmenis šiuolaikinio šokio spektakliuose „i (aš)“ ir „Klajojančios kopos“, Romanas Semenenko – už Fausto vaidmenį šokio spektaklyje „Faustas“ bei Genadijus Žukovskis – už Alberto vaidmenį balete „Žizel“.

Jaunojo menininko ar menininkės kategorijoje nominuotas Laurynas Adomaitis už dramaturgiją spektakliui „Alisa“. Operos solistas Paulius Prasauskas – už Lordo Rošforo vaidmenį operoje „Ana Bolena“, Režisierė Eglė Švedkauskaitė –  už spektaklio „Žmogus iš žuvies“ režisūrą.

Spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje nominuoti režisieriaus Zvi Saharo darbas „Didysis sprogimas“, Andrius Žiurausko „MŠ“ ir Birutės Banevičiūtės „Pasaulėliai“.

Naujoje kategorijoje „Pandemijai atsparus teatras“ varžosi Nauberto Jasinsko teatrinė instaliacija „fabrica“, Žilvino Vingelio internetinė (anti)utopija „#PROTESTAS“ bei Gedimino Šeduikio opera „Tarnaitė ponia“.

„Auksiniai scenos kryžiai“ – režisieriui D. Abariui, operos solistei J. Gedmintaitei

Šeštadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) Vilniuje surengta tradicinė „Auksinių scenos kryžių“ įteikimo ceremonija.

Geriausiu režisieriumi pripažintas Dalius Abaris už operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą. 

Apdovanojimas už geriausią moters vaidmenį atiteko Aistei Zabotkaitei už Alisos vaidmenį spektaklyje „Alisa“, o vyro vaidmens kategorijoje – Sergejui Ivanovui už Žako Austerlico vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“. Geriausiu aktorių ansambliu tapo aktoriai, vaidinę spektaklyje „Respublika“.

Scenografijos kategorijoje apdovanojimas skirtas Laurynai Liepaitei už scenografiją spektakliams „Alisa“ ir „Batsiuviai“, vaizdo projekcijų kategorijoje – Mikui Žukauskui už vaizdo projekcijas spektakliui „Austerlicas“.

Muzikos spektakliui kategorijoje apdovanotas Arturas Bumšteinas už muziką spektakliams „Austerlicas“ ir „Urbančičiaus metodas“.

„Auksinis scenos kryžius“ skirtas solistei Joanai Gedmintaitei už Anos Bolein vaidmenį operoje „Ana Bolena“, o vyro solisto kategorijoje – Tadui Girininkui už Dalando vaidmenį operoje „Skrajojantis olandas“ ir Henriko vaidmenį operoje „Ana Bolena“.

Choreografijos kategorijoje įvertita Erika Vizbaraitė – už choreografiją tiriamajam šokio spektakliui „Apnea“.

Geriausia šokėja už vaidmenį šokio spektaklyje „Klajojančios kopos“ tapo Marija Ivaškevičiūtė, o vyro šokėjo kategorijoje – Nielsas Claesas (Nilsas Klaesas) už vaidmenis šiuolaikinio šokio spektakliuose „i (aš)“ ir „Klajojančios kopos“.

Jaunojo menininko ar menininkės kategorijoje apdovanotas Laurynas Adomaitis už dramaturgiją spektakliui „Alisa“, spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje – režisieriaus Zvi Saharo darbas „Didysis sprogimas“.

Naujoje kategorijoje „Pandemijai atsparus teatras“ įvertinta Žilvino Vingelio internetinė (anti)utopija „#PROTESTAS“ 

Be „Auksinių senos kryžių“,  už naujų sceninės išraiškos formų paieškas buvo įteiktas atminimo ženklas – „Boriso Dauguviečio auskaras“ – spektaklio „Kvėpuojame drauge“ kūrėjams – Lietuvos rusų dramos teatrui. 

Padėkos premija už ilgametį indėlį į scenos meną skirta teatro dailininkei Janinai Malinauskaitei. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis