NVSC vadovas atleidžiamas iš pareigų

ŠaltinisBNS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovas Robertas Petraitis penktadienį sulaukė nepalankaus metinio vertinimo išvados, dėl to yra atleidžiamas iš pareigų, BNS informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė.

„Po pokalbio su ponu R. Petraičiu ministro priimtas sprendimas jo 2020 metų tarnybinę veiklą vertinti neigiamai ir atleisti iš užimamų pareigų“, – BNS penktadienį informavo ministro Arūno Dulkio atstovė spaudai Aistė Šuksta.

Pasak jos, NVSC vadovas turi dvi darbo dienas susipažinti su vertinimo išvada ir tuomet turės dar penkias darbo dienas pateikti prašymą jo veiklą vertinti tarnybinės veiklos vertinimo komisijai.

A. Šukstos teigimu, veiklos vertinimo metu su NVSC vadovu aptartos praėjusių metų užduotys, jų vertinimo rodikliai, gebėjimai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, jo kvalifikacija.

Apie tai, kad yra atleidžiamas, anksčiau penktadienį pranešė pats R. Petraitis. Jis teigia kasmetiniame vertinime pristatęs praėjusių metų veiklos rezultatus ir iš sveikatos apsaugos ministro konkrečių veiklos vertinimų neišgirdęs.

R. Petraitis jame teigia, kad tai – politinis sprendimas.

„Buvau gavęs pasiūlymą NVSC palikti susitarimo būdu, tai yra numatant tam tikras susitarimo sąlygas. Paprastai tariant, man pasiūlyta palikti darbą su solidžia kompensacija už pasižadėjimą neteikti informacijos apie ministerijos veiklą. Įvertinus, kad iki kadencijos pabaigos liko vos keli mėnesiai, man tai būtų buvęs paprasčiausias sprendimas. Ir, matyt, tai būtų buvę kai kam labai palanku, nes situacija būtų buvusi „nunulinta“. Bet, kaip ir sakiau, visą laiką dirbau sąžiningai. Vienintelis dalykas dėl kurio apgailestauju – tai, kad į šį politikavimą įtraukti įstaigos darbuotojai, dieną ir naktį dirbę ir dirbantys tam, kad įveiktume šią situaciją“, – NVSC pranešime cituojamas R. Petraitis. 

Abejojo oficialia statistika

Vėliau per spaudos konferenciją jis teigė ministrui pristatęs pavasarį NVSC oro uostuose vykdytą veiklą, kuri prisidėjo prie infekcijos plitimo stabdymo, ir tai, kad vasarą centras sėkmingai ištirdavo visus atvejus, sąlytį turėjusių asmenų stebėsenos sistemą, kurią, R. Petraičio teigimu, NVSC įdiegė bene pirmieji Europoje.

Pasak NVSC direktoriaus, jie negali patys sugalvoti funkcijų ir iniciatyvų, tai koordinuoja ministerija. Jo teigimu, NVSC sėkmingai dalyvauja tarptautinėje veikloje, jo veiklą vertina tarptautiniai ekspertai.

„Tikrai nesutinku, kad mano ir įstaigos veikla vertinama nepatenkinamai. Manyčiau, kad tokio vertinimo priežastis yra tai, kad visus metus kėliau klausimų dėl sisteminių sveikatos sistemos problemų, dėl informacinių sistemų integruotumo“, – per spaudos konferenciją teigė vadovas.

Jis sakė, jog pasinaudos galimybe kreiptis į tarnybinės veiklos vertinimo komisiją.

R. Petraitis taip pat sukritikavo Statistikos departamento ketvirtadienį pristatytą koronaviruso duomenų sistemą, kuri, jo teigimu, NVSC specialistams pasirodė „šiek tiek keista“.

Pasak jo, abejonių kelią įvesta statistinio pasveikusiojo sąvoka, nes tai, kada žmogus laikomas pasveikusiu, reglamentuoja teisės aktai.

„Tai negali būti statistiniai pasveikę kažkokie vienetai“, – kalbėjo jis.

Direktorius sakė taip pat informavęs ministeriją apie neatitikimus tarp Statistikos departamento ir jų turimos informacijos.

„Jau dabar pastebime, kad nebesutampa mūsų sistemos duomenys su Statistikos departamento duomenimis, nors ir imami duomenys iš vienos sistemos. Šiandien mes matėme 600 teigiamų atvejų, vakar buvo virš 500 atvejų. Kyla abejonių, ar tai nėra specialiai daroma tam, kad būtų dirbtinai sumažintas atvejų skaičius, atlaisvintas karantinas, o po vėl ieškoti kaltų dėl kažkokių praleistų skaičių“, – svarstė R. Petraitis.

A. Šukstos teigimu, ministerija jo viešų pasisakymų nevertina.

R. Petraitį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys yra paraginęs trauktis iš pareigų NVSC, bet šis atsisakė, teigdamas, kad kritika dėl centro veiklos nepagrįsta.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte