NŠTA ir kitos nevyriausybinės organizacijos reiškia nepasitikėjimą nacionaliniu transliuotoju

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (toliau – NŠTA) inicijavo raštą LRT Tarybai, kuriuo reiškia nepasitikėjimą LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene ir ragina nedelsiant imtis veiksmų, siekiant užtikrinti LRT veiklą reglamentuojančių įstatymų laikymąsi.

NŠTA ir kitos raštą pasirašiusios organizacijos išreiškė susirūpinimą, kad LRT veikla neatitinka Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo (pažeidžiamas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 3 ir 4 str.).

„Nacionalinis transliuotojas privalo išlaikyti nešališkumą politinių partijų atžvilgiu, skaidrumą, užtikrinti žodžio ir kūrybos laisvę, atspindėti įvairias visuomenės pažiūros ir įsitikinimus, gerbti prigimtinį žmogaus orumą ir iš jo kylančias teises, laikytis moralės ir etikos principų“, – primena rašto iniciatoriai.

NŠTA ir kitos NVO pastebi, jog LRT aktyviai propaguoja vienos ideologinės krypties ir vienos visuomenės mažumos (LGBTQ+ atstovų) idėjas, kurios prieštarauja visuomenės moralės vystymui ir stiprinimui.

NŠTA pastebi, kad „LRT internetinėje svetainėje kone kasdien pastebima su LGBT ideologija ir idėjomis susijusių žinučių; LGBT idėjos skverbiasi net į vaikams skirtas laidas (pvz. „Tūkstantmečio vaikai“), o priešingos, konservatyvios krypties straipsnių LRT spausdinama kur kas mažiau ir rečiau.

Nors apklausos rodo, kad LGBT bendruomenės siekiams ir idėjoms prieštarauja didesnė visuomenės dalis, traktuojanti tai kaip visuomenės moralei prieštaraujantį klausimą, LRT eteryje pastebimas atskirų organizacijų veiklos menkinimas, spaudimas už jų konservatyvią poziciją viešajame diskurse“.

Rašte pažymima, kad nacionalinio transliuotojo priemonėse „įsivyravusios vienašališkos politinės pažiūros ir LGBT ideologijos propagavimas skaldo visuomenę ir prieštarauja pačiai LRT kaip nacionalinio transliuotojo misijai, todėl pagrįstai kyla klausimas, ar apskritai šis žiniasklaidos kanalas vertas nacionalinio transliuotojo vardo“.

„Atsižvelgiant į rašte išdėstytus LRT vykdomus nuolatinius ir esmingus įstatymų pažeidimus, raginama nedelsiant inicijuoti LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės atleidimą iš pareigų nepasibaigus jos įgaliojimų laikui bei imtis LRT Tarybos kompetencijoje ir galioje esančių priemonių, kad būtų užtikrinamas tinkamas visų, taip pat šioje rezoliucijoje įvardintų, LRT veiklą reglamentuojančių įstatymų laikymasis“, – baigia savo pareiškimą NŠTĄ.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis