Nors žmonės svetur keliauja ilgiau, atvykstamasis turizmas neatsigauna

ŠaltinisBNS

Kelionių rinkai lipant iš pandemijos sukeltos duobės, pastebimos naujos tendencijos – žmonės pradėjo keliauti ilgiau, tarp populiariausių krypčių atsidūrė Madeira bei Graikijos salos, tačiau vis dar neatsigauna atvykstamasis turizmas.

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos ir kelionių agentūros „Estravel“ vadovė Žydrė Gavelienė sako, kad pandemijos valdymas vis dar yra vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių žmonių sprendimus keliauti. 

„Sergamumo arba pandemijos valdymas yra vienas iš esminių veiksnių, renkantis kelionę. Tikrai šioje vietoje Graikija iššoko pirmoji, kuri pasakė, kad mes nuo gegužės 14 dienos įsileidžiame turistus, tai mūsų COVID-19 valdymo planas. Tą patį padarė ir Turkija, ir Madeira“, – žurnalistams trečiadienį sakė Ž. Gavelienė.

Anot jos, paplitus nuotoliniam darbui, mokymui bei vadinamosioms darbostogoms, daugelis lietuvių šiemet važiavo ilgesnių kelionių.

„Keliautojai renkasi ilgesnes keliones. Balandį – gegužę, kai nedirbo mokyklos ir pirmenybė buvo teikiama nuotoliniam darbui, daugelis lietuvaičių važiavo ilgesnių kelionių. Tai būdavo 2-3 savaitės darbo nuotoliniu būdu ir pora savaičių atostogų. Praktiškai kelionės trukmė būdavo mėnuo“, – teigė asociacijos vadovė.

Anot jos, ekskursines programas renkasi vis mažiau turistų, nes nepatariama su kitais žmonėmis vykti autobusais ir būti kitose vietose, tačiau keliaujama didesnėmis grupėmis.

„Todėl nuomojamasi privatesnį apgyvendinimą. Vilos, kelių miegamųjų namai yra tai, kas išperkama pirma. Šitoje vietoje laimi tie, kurie teikia privatų apgyvendinimą“, – teigė Ž. Gavelienė.

Pasak jos, geras ženklas Lietuvos kelionių rinkai yra veiklą šalyje pradėjusi didelė užsienio kapitalo kelionių grupė „Coral Travel“.

Tačiau didžiausia problema Ž. Gavelienė įvardijo sustojusį atvykstamąjį turizmą – „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, šiemet jis sudaro tik 14 proc. įprasto srauto. Jos teigimu, viena to priežasčių – tarptautinės komunikacijos spragos.

„Keliauk Lietuvoje ir visa Vyriausybė stipriai pavėlavo pasakydama, kokiomis sąlygomis laukiame turistų. Nesakau, kad turime priimti visus, bet pasiskiepijusius arba ištestuotus turėjome priimti. To nepadarę iš esmės sužlugdėme visą turizmo sezoną“, – pabrėžė ji.

Prognozuodama artimiausias kelionių tendencijas, Ž. Gavelienė teigė, kad didelių pokyčių pasiskiepijusiems neturėtų būti.

„Tikėtina, kad tam tikros šalys gali prie skiepų paprašyti ir testų. O tie, kurie nesiskiepija, manyčiau, kol nesibaigs pandemija, turėtų susitaikyti, jog keliauti nepavyks arba bus labai apsunkinta“, – sakė asociacijos vadovė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte