Nobelio taikos premijos laureatas A. Bialiackis stojo prieš Baltarusijos teismą

ŠaltinisBNS

Įkalintas Nobelio taikos premijos laureatas Alesis Bialiackis ketvirtadienį Minske stojo prieš teismą, kuris, jo šalininkų nuomone, yra bandymas susidoroti su jo įkurta pagrindine šalies teisių gynimo grupe „Viasna“.

„Viasna“ socialiniuose tinkluose teigė, kad teismo posėdžio pradžioje Minsko teismo salėje kaltinamųjų būryje buvo matyti A. Bialiackis ir jo bendražygiai Valiancinas Stefanovičius bei Vladzas Labkovičius.

A. Bialiackis buvo įkalintas po 2020 metais vykusių masinių demonstracijų prieš režimą, kurios kilo po to, kai autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka pasiskelbė laimėjęs rinkimus, kuriuos tarptautinė bendruomenė laiko suklastotais.

A. Lukašenka susidorojo su opozicijos judėjimu, įkalindamas savo kritikus arba priversdamas juos pasitraukti į tremtį

Padedamas Rusijos vadovo Vladimiro Putino, A. Lukašenka susidorojo su opozicijos judėjimu, įkalindamas savo kritikus arba priversdamas juos pasitraukti į tremtį.

Prasidėjus didelio atgarsio sulaukusiam „Viasna“ teismo procesui, Minskas taip pat planuoja pradėti procesus nepriklausomų žurnalistų bei tremtyje gyvenančios opozicijos veikėjos Sviatlanos Tichanouskajos atžvilgiu. 

A. Bialiackis, V. Stefanovičius ir V. Labkovičius sulaikyti nuo 2021-ųjų liepos.

Iš pradžių jie buvo apkaltinti mokesčių vengimu.

Lapkritį „Viasna“ sakė, kad teisių gynėjai dabar kaltinami kontrabandos būdu į Baltarusiją įvežę „didelę grynųjų pinigų sumą“, kuria esą buvo finansuojama opozicijos veikla.

Jiems gresia 7–12 metų kalėjimo bausmės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. kanalas Faktai ICTV dabar pasakoja,kad 1991 metais Amerika skyrė 41 mlrd.dolerių,kad Rusija nesubyrėtų,nes neva turi atominių ginklų.Išmaitino drakoną,kad jis dar baisiau užpultų.Nežinojom kažkodėl šio fakto.Negali būti jokių kalbų apie pagalbą Rusijai,kad ji nesubyrėtų.Tegul byra į šipulius kuo greičiau ir pasaulis atsikvėps.Dabar jau negalima tytlėti,tik keista,kodėl Gruzija nesinaudoja proga ir neatsiima savo Kremliaus užgrobtų teritorijų…Dar Prūsijos atgaivinimo klausimas?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte