Nikaragvos režimą kritikuojančiam kunigui – 10 metų kalėjimo

ŠaltinisCNA

Nikaragvos diktatūra, vadovaujama prezidento Danielio Ortegos, nuteisė tėvą Óscarą Danilo Benavidezą Dávilą (Oskarą Danilo Benavidesą Davilą) 10 metų kalėti už tariamus nusikaltimus – „sąmokslą“ ir „melagingų naujienų skleidimą“ režimo nenaudai.

Naujienų svetainė „Despacho 505″ gavo prieigą prie uždaro nuosprendžio ir vasario 4 d. pranešė, kad Managvos dešimtosios baudžiamosios apygardos teismas, kuriam pirmininkavo teisėja Nancy Aguirre (Nensi Egirei), kunigą nuteisė sausio 24 d.

Remiantis nutartimi, po pažeidimų kupino teismo proceso kunigui buvo skirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė už „netikrų naujienų skleidimą“ ir dar penkerių metų laisvės atėmimo bausmė už „kenkimą nacionaliniam saugumui ir suverenitetui“.

Be to, katalikų kunigas buvo nubaustas 49 917 kordobų, t. y. maždaug 1260 eurų bauda.

50 metų Benavidezas, žinomas kaip diktatūros kritikas, suimtas nuo 2022 m. rugpjūčio 14 d.

Sausio 16 d. jis buvo pripažintas kaltu, o valstybinis kaltintojas prašė skirti aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę. Tačiau teismas jam skyrė 10 metų.

„Despacho 505″ pažymėjo, kad Benavidezas yra pirmasis kunigas, nuteistas už „sąmokslą ir kibernetinius nusikaltimus, Danielio Ortegos ir [jo žmonos, viceprezidentės] Rosario Murillo režimo sugalvotus nusikaltimus oponentams įkalinti“.

Anot kunigo gynybos, teismo proceso metu tariamas „nusikaltimas“, kurį jis įvykdė, buvo savo nuomonės išreiškimas socialinio tinklo įraše.

Sausio 16 d. Nikaragvos naujienų portalas „Mosaico“ pranešė, kad vienintelis teismo posėdis truko mažiau nei aštuonias valandas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte