Nikaragvoje sustabdyta kunigų seminarijos veikla

ŠaltinisCNA

Tremtyje gyvenantys Nikaragvos katalikai, ginantys žmogaus teises, teigia, kad neva „savanoriškas Nekaltojo Prasidėjimo katalikiškojo universiteto“, rengusio seminaristus Managvoje, veiklos nutraukimas yra „dar vienas priešiškas prezidento Danielio Ortegos ir jo žmonos, viceprezidentės Rosario Murillo diktatūros veiksmas“, nukreiptas prieš Katalikų Bažnyčią. Apie tai rašo CNA.

Gegužės 18 d. Nikaragvos vidaus reikalų ministerija (Migob) paskelbė apie „savanorišką“ Managvos arkivyskupijos valdomos seminarijos, kuriame buvo rengiami seminaristai iš Nikaragvos sostinės, likvidavimą.

Bandydamas pateisinti šį veiksmą, Ortegos ir R. D. Murillo režimas apkaltino katalikišką instituciją tariamu „įsipareigojimų nevykdymu nuo 2015 m.“, neva nepateikiant savo finansinių ataskaitų.

Pareiškime Martha Patricia Molina, Nikaragvos teisininkė ir tyrėja tremtyje, užfiksavusi daugiau kaip 500 išpuolių prieš Katalikų Bažnyčią Ortegos-Murillo režimo laikais, paaiškino, kad „Nekaltojo Prasidėjimo katalikų universitetas priklauso Managvos arkivyskupijai. Tai akademinė institucija, atsakinga už La Purísima arkivyskupijos kunigų seminarijos suteiktų laipsnių patvirtinimą“.

Nikaragvoje toliau tęsiasi intensyvus krikščionių persekiojimas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Kuo nepanašu į atitikmenis mūsų šalyje, kai kuo nors apkaltinus, uždaroma katalikiška mokykla, ir vietoj jos steigiama tai, kas pagal valdančiųjų norus ?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte