Nikaragvoje sandinistų režimas toliau persekioja Bažnyčią

ŠaltinisBITTER WINTER

Po kovo mėnesį įvykusio apaštališkojo nuncijaus išsiuntimo, dėl kurio Vatikanas protestavo kaip dėl „nesuprantamo“, Bažnyčios reikalai Nikaragvoje toliau blogėja.

Matagalpos vyskupas Rolando José Álvarezas Lagosas viešai pasmerkė nuolatinį policijos persekiojimą, nukreiptą ir prieš jo šeimą. Masajos vyskupijos kunigas Harvinas Padilla taip pat pasmerkė policijos persekiojimą.

Tai įvyko po to, kai anksčiau šį mėnesį valdančiojo režimo kontroliuojama Nikaragvos nacionalinė asamblėja paskelbė ataskaitą, kurioje katalikų vyskupai kaltinami 2018 m. rėmę bandymą įvykdyti „perversmą“ siekiant nuversti Danieliaus Ortegos vyriausybę.

2018 m. kilo gatvės protestai prieš prieštaringai vertinamą socialinės apsaugos reformą, Demonstracijas rėmė Katalikų Bažnyčia ir jos baigėsi kruvinomis represijomis, Policija nužudė daugiau kaip 300 protestuotojų.

Bauginimų ir grasinimų Katalikų Bažnyčiai eskalavimas paskatino vyskupą Álvarezą paskelbti, kad jis pradeda vandens ir išrūgų pasninką. Jo pasninką ir homilijas daugiausia nušvietė populiari katalikiška kabelinė televizija „Canal Católico“.

Gegužės 20 d. vyriausybė nurodė visiems kabelinės televizijos tiekėjams išbraukti „Canal Católico“ iš savo pasiūlos. Taip šis tinklas buvo nedelsiant nutildytas.

Vyskupas Álvarezas teigė, kad režimas nori „nebylios Bažnyčios“, ir pridūrė, kad veiksmai prieš „Canal Católico“ įrodo, jog Nikaragvoje vyrauja diktatūra. Jis taip pat paragino katalikus melstis už policijos pareigūnus, kurie vykdo įsakymus ir patys yra režimo aukos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte