REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Net 360 milijonų krikščionių pasaulyje patiria didelio masto persekiojimą

ŠaltinisZENIT

Evangelikų organizacijos „Open Doors” ataskaita atskleidžia, kad kas septintas krikščionis pasaulyje yra persekiojamas arba diskriminuojamas.

Šiandien daugiau kaip 360 milijonų krikščionių patiria didelio masto persekiojimą ir diskriminaciją, teigiama evangelikų krikščionių organizacijos „Open Doors” paviešintoje ataskaitoje „Persekiojimų pasaulyje sąrašas 2023“.

Visame pasaulyje kas septintas krikščionis yra persekiojamas ar diskriminuojamas dėl savo tikėjimo.

„Afrikoje šis skaičius yra vienas iš penkių [krikščionių], Azijoje – du iš penkių, Lotynų Amerikoje – vienas iš penkiolikos“, – teigia organizacijos „Open Doors” direktorius Ispanijoje Tedas Blake’as (Tedas Bleikas).

Kita svarbi tyrimo išvada – į pietus nuo Sacharos esanti Afrikos dalis susiduria su didžiule humanitarine katastrofa – religinio smurto banga, kurios epicentras Nigerijoje ir kuri išplito visame regione ir yra nukreipta prieš krikščionių gyventojus.

„Jau 30 metų kasmet pateikiame šį Pasaulinį persekiojimo sąrašą, ir niekada anksčiau nebuvo tokio aukšto persekiojimo lygio kaip dabar“, – sakė T. Blake’as.

Šiaurės Korėja užima pirmąją vietą pagal krikščionių persekiojimą, o jos persekiojimo mastas yra didžiausias per visą istoriją. Šį padidėjimą lėmė nauja areštų banga, kilusi dėl neseniai priimto „Įstatymo prieš maištingą galvoseną“ (angl. Law Against Reactionary Thought). Kitos šalys, užimančios pirmąsias vietas ataskaitoje, yra šios: Somalis, Jemenas, Eritrėja, Libija, Nigerija, Pakistanas, Iranas, Afganistanas ir Sudanas.

Didelė dalis krikščionių praranda viltį

„Open Doors” duomenimis, krikščionių Artimuosiuose Rytuose ir toliau mažėja. Po Islamo valstybės suklestėjimo krikščionybė nesugebėjo atsigauti, nepaisant to, kad nužudytų krikščionių skaičius šiek tiek sumažėjo (išskyrus Siriją, kuri patyrė smurtinių incidentų bangą).

„Tai krikščionybės lopšys, o didelė dalis Bažnyčios praranda viltį: diskriminacijos ir skurdo lygis yra ypač didelis, nepakeliamas, kad jį ištvertų, ypač jauni žmonės, kurie nemato čia tikinčiųjų ateities“, – teigia Rami Abedas al-Masihas (Ramis Abedas al Masihas), „Open Doors” teisinės gynybos Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regiono direktorius.

Nikaragva – dar viena Lotynų Amerikos šalis, patekusi į šį sąrašą. Organizuotas nusikalstamumas įsitvirtina ypač kaimo vietovėse, kur krikščionys smerkia kartelių veiklą. Tuo tarpu valdžios vykdoma tiesioginė krikščionių, laikomų opozicijos balsu, priespauda plačiai paplitusi Nikaragvoje, Venesueloje ir Kuboje – šalyse, kur evangelikų krikščionių lyderiai buvo įkalinti be teismo už dalyvavimą praėjusių metų protestuose.

Teikiantys vilties duomenys

Bendras dėl tikėjimo nužudytų krikščionių skaičius šiek tiek sumažėjo nuo 5 898 atvejų (2022 m. ataskaitos leidime) iki 5 621, išskyrus, kaip jau minėta, Afriką į pietus nuo Sacharos.

Bendras užpultų bažnyčių skaičius sumažėjo nuo 5 110 (2022 m.) iki 2 110 užregistruotų atvejų (2023 m.). Pasauliui po pandemijos tam tikra prasme grįžtant „į normalų gyvenimą“, atrodo, kad smurto mastas stabilizuojasi, nors tiksli to priežastis yra diskusijų objektas ir nėra tikėtina, kad tokia tendencija išliks ilgam.

Kai kuriose Persijos įlankos šalyse skatinama didesnė tolerancija. Persekiojimų sumažėjo Bahreine, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Egipte. Katare persekiojimas šiais metais taip pat sumažėjo, nors tai gali būti susiję su masiniu bažnyčių uždarymu 2022 m., kurios uždarinėjamos ir2023 metais, bet tiesiog jau yra likę mažiau, ką uždaryti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte