REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Nesantuokinė Rusijos gynybos ministro S. Šoigu dukra gavo Lietuvos pilietybę 

ŠaltinisBNS

Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu buvusi draugė bylinėjasi su Lietuva dėl panaikinto leidimo gyventi, jo nesantuokinė dukra yra įgijusi Lietuvos pilietybę, sekmadienį paskelbė LRT tyrimų skyrius.

Pasak LRT, nesantuokinių S. Šoigu vaikų motinai Jelenai Kaminskas, buvusiai Šebunovai, šią vasarą  Migracijos departamentas panaikino leidimą gyventi Lietuvoje, tačiau moteris jį skundžia.

Valstybės saugumo departamentas LRT informavo pateikęs išvadą, kad J. Kaminskas buvimas Lietuvoje gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui. 

Pasak LRT Tyrimų skyriaus, J. Šebunova jau nuo 2017 metų turėjo leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Jai ištekėjus už lietuvio verslininko Adolfo Kaminsko, šis pripažino dukra nesantuokinę J. Šebunovos ir S. Šoigu dukrą, mergaitė 2019-aisiais tapo Lietuvos piliete.

Pats A. Kaminskas, remiantis oficialiu Rusijos registru, šį pavasarį gavo Rusijos pasą, o šį rugpjūtį Kaminskai deklaravo išvykimą iš Lietuvos į Rusiją. 

Rusijos gynybos ministro S. Šoigu nesantuokinius ryšius ir juose gimusius vaikus 2019 metais atskleidė tiriamosios žurnalistikos tinklalapis „The Insider“. 

Užsiėmė statybų investicijomis

Tyrimą kartu su „The Insider“ apie A. Kaminsko verslą sekmadienį taip pat skelbiantis tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ nurodo, kad vykstant karui, A.Kaminskas ėmėsi pasitraukimo iš savo lietuviškų investicijų. Šiuo metu, pasak tyrimo, Lietuvoje liko tik A. Kaminsko prieš 20 metų įsteigta bendrovė „Motoidėja“. Tačiau Registrų centrui pateikti finansiniai dokumentai rodo, kad ir ši įmonė nuo 2019-ųjų veiklos iš esmės nevykdo.

Tyrimo teigimu, A. Kaminskas prisijungė prie Jurijaus Borisovo, pagarsėjusio per nušalinto prezidento Rolando Pakso apkaltą, marčios Aygozel Gulmedovos verslo – „Pandos investicijų”

Pasak „Sienos“ ir „The insider“, A. Kaminskas per keletą metų investavo net į tris didelius statybos projektus Vilniuje: daugiabutį Laisvės prospekte, „didžiausiu Baltijos šalyse“ tituluotą pramogų centrą ir tebevykstančias statybas prie Vakarinio aplinkkelio.

Tyrimo teigimu, A. Kaminskas prisijungė prie Jurijaus Borisovo, pagarsėjusio per nušalinto prezidento Rolando Pakso apkaltą, marčios Aygozel Gulmedovos verslo – „Pandos investicijų“ ir 2018 metų viduryje tapo vieninteliu šios įmonės akcininku.

Bendrovė investavo į pastato sostinėje Laisvės pr. 77 statybas, o 2019-aisiais – į sklypą prie Vilniaus vakarinio aplinkkelio, kur, kaip skelbta bus vystomas biurų ir sandėlių centras, investicijos įvertintos 8 mln. eurų.

Dar viena A. Kaminsko investicija – įmonė „Despecto”, ji sostinės Viršuliškių mikrorajone įrengė kompleksą „Moon Play“.

Šias įmones, pasak „Sienos“, iš A.Kaminsko šių metų rugsėjį perėmė verslininkas Paulius Kveselaitis, nekilnojamojo turto kompanijos „Homa“ savininkas.

Tiekė medžiagas kariniams miesteliams

Tuo metu buvusi S. Šoigu draugė J. Kaminskas, pasak tyrimo, po Krymo aneksijos 2014-aisiais įsteigtoje bendrovėje „Specstroikonstrukcija“ turėjo 30 proc. akcijų. Ši įmonė tuomet laimėjo dešimčių milijonų eurų vertės konkursą, pagal kurį įsipareigojo tiekti medžiagas Rusijos kariuomenės karinių miestelių statyboms. Tam reikalingą įrangą J. Šebunovos verslas išsinuomojo iš įmonės, pavaldžios S. Šoigu ministerijai.

„The insider“ skaičiavimas, ši ir kitos su Šebunova susijusios įmonės iš S. Šoigu pavaldžių struktūrų iš viso uždirbo apie 6,5 milijardo rublių (dabartiniu kursu – per 100 mln. eurų). Ryškiausias moteriai priklausęs turtas, pasak leidinio, – apie 20 mln. eurų verta vila elitiniame rajone pamaskvėje, šalia Rusijos prezidentui V. Putinui artimų oligarchų, brolių Rotenbergų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte