Neringoje atidaromas gintaro muziejus, jo steigėjui įteikiamas garbės piliečio vardas

ŠaltinisBNS

Šeštadienį Nidoje Neringos miesto garbės piliečio regalijos bus įteiktos gintaro muziejaus įkūrėjui Kazimierui Mizgiriui.

Gintaro muziejus Nidoje taip pat atidaromas šeštadienį, pranešė savivaldybė.

Neringos miesto garbės piliečio vardas K. Mizgiriui suteiktas už nuopelnus ir pastangas garsinant Kuršių neriją, pasitelkus fotografijos meną, parodinę, leidybinę, muziejinę veiklą Lietuvoje ir užsienyje.

K. Mizgiris su žmona Virginija yra įkūrę gintaro galeriją-muziejų Vilniuje ir Nidoje, Baltijos gintaro meno centrą, Menininkų namus, atidarę galerijas „Kurėnas“ ir „Kryžių kalnas“, kur per muziejinę, parodinę veiklą išryškino gintaro vertę ir galimybes.

„Plečiant gintaro populiarinimo geografiją, buvo sukurta kilnojama ekspozicija „Baltijos gintaras: istorija ir dizainas“, kuri apkeliavo daugelį pasaulio šalių: Islandiją, Kanadą, Belgiją, JAV (Vašingtoną ir Čikagą), buvo eksponuota ir Europos kultūros fondo organizuotame šiuolaikinio meno festivalyje Vittoriano muziejuje, Romoje. K. Mizgiris Lietuvai atstovauja Pasaulinėje gintaro taryboje“, – nurodoma savivaldybės pranešime.

Šeštadienį K. ir V. Mizgiriai lankytojams atveria ir naujo jų pačių iniciatyva įkurdinto gintaro muziejaus Nidoje duris.

Čia bus eksponuojami itin reti gintarai, iš šio mineralo pagaminti meno kūriniai, pateikiami virtualūs pasakojimai apie eksponatus, gintaro istoriją. Muziejuje veiks ir praktinių užsiėmimų erdvė, liečiamuose ekranuose bus galima naudotis gintaro enciklopedija.

Neringos miesto garbės piliečio vardas už ypatingus nuopelnus Neringai suteikiamas nuo 1999 metų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte