Naujuoju Baltarusijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininku išrinktas vyskupas Alehas Butkevičius

ŠaltinisVATICAN NEWS

Naujuoju Baltarusijos vyskupų konferencijos pirmininku išrinktas Vitebsko vyskupas Alehas Butkevičius. Jis gimė 1972 m. Breslaujoje. Kunigystės šventimai jam suteikti 2000-aisiais, vyskupu konsekruotas 2014-aisiais.

Baltarusijos katalikų Bažnyčios struktūrų atkūrimo 30-mečiui paminėti vyko Mišios Minske ir Gardine. Sukakčiai paminėti buvo skirta ir Baltarusijos vyskupų konferencijos sesija, vykusi Minske balandžio 14 d. Jos metu buvo išrinktas naujasis pirmininkas, kuris pakeičia arkivyskupą Tadeuszą Kondrusiewiczių.

„Pagrindinis posėdžio darbotvarkės klausimas buvo naujo pirmininko rinkimai. Balsavimo metu naujuoju Baltarusijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininku buvo išrinktas Vitebsko vyskupas Alehas Butkevičius“, – rašoma vyskupų konferencijos pranešime. Gardino vyskupas Aleksandr Kaszkiewicz buvo išrinktas katalikų vyskupų konferencijos Baltarusijoje pirmininko pavaduotoju.

Generaliniu sekretoriumi išrinktas Gardino vyskupijos vyskupas augziliaras Iosif Staneuski. Susitikimo dalyviai aptarė Budslavo atlaidų organizavimą. Buvo nuspręsta, kad tradicinės iškilmės nacionalinėje Budslavo Dievo Motinos šventovėje vyks liepos 2-3 dienomis tokiu pačiu formatu, kaip ir praėjusiais metais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Ir ka tai keicia? Lietuvai kas is to?? Kuo tai svarbu Lietuvai??? Kai Gudai atgims jie gviesis Lietuvos istorijos, jau dabar jie mus vadina zemaiciais , o jie save laiko litwinais.. beje jis Aleg Butkevič (Алег Буткевіч) o NE Butkevičius !!!!!

    • Viskas kur kas paprasčiau, t.y. tai tik faktas. Buvusį vyskupų konferencijos pirmininką, Minsko-Magiliavo arkivyskupą emeritą Tadeušą Kondrusevičių, pakeitė, jaunas ir energingas, vyskupas Alehas Butkevičius.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis