Naisiuose praūžė Žolinė: čia susirinko visa Lietuva

Liepos mėnesį atlikėjams vienas po kito atsisakius dalyvauti „Naisių vasaros“ festivalyje Ramūnas Karbauskis pažadėjo surengti dar vieną „Naisių vasaros“ šventę – rugpjūčio 15 dieną. Renginys įvyko, jame grojo lietuviškos muzikos grandai, susirinko jų koncertų išsiilgę klausytojai.

Laikmetis.lt redakcija primena, kad liepą turėjęs vykti festivalis susidūrė su sunkumais, kuomet dainininkai vienas po kito paskelbė negalintys dalyvauti renginyje dėl LVŽS pirmininko ir renginio mecenato R. Karbauskio požiūrio į LGBT santuokas, taip pat atlikėjai išreiškė protestą prieš bandymą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl V. Landsbergio statuso išaiškinimo.

Vakar scenoje „Naisių vasaros“ metu savo pasirodymus surengė Steponas Januška su grupe „Studija“, Edgaras Lubys, Liudas Mikalauskas, Violeta ir Vilius Tarasovai, Aistė Pilvelytė, Gytis Paškevičius.

Pastarasis sveikindamas žiūrovus pasakė: „Kiek jūsų daug! Bet rytoj valstybinė žiniasklaida rašys, kad jūsų buvo du šimtai“. Jo žodžius minia pasitiko entuziastingai pritardama.

Organizatoriai šį renginį pavadino festivaliu visai šeimai, kuriame skambėjo gražiausių dainų koncertas. Be muzikinių pasirodymų susirinkusieji buvo kviečiami susipažinti su žolynais, jų nauda, edukaciniais užsiėmimais, apsilankyti paskaitose, spektakliuose.

Į festivalį susibūrė apie 60 tūkst. žmonių, renginio prieigose susidarė automobilių spūstys.

Į festivalį susibūrė apie 60 tūkst. žmonių, renginio prieigose susidarė automobilių spūstys.

Įspūdžiais apie renginį socialiniuose tinkluose dalinosi politikai ir visuomenininkai. Parlamentaras Remigijus Žemaitaitis teigė: „Už dalyvavimą tokiam renginy atims dabar pilietybę Seimo konservų armijos dauguma! Net The Roop nesugeba surinkti pilnos salės žmonių, o čia virš 60 tūkst. susirinko. Kaip ir sakiau prieš mėnesį, juokingi tie Vyriausybės dvaro juokdariai, kad drausdami, ribodami ar puldami žmones iššauks kitą reakciją<..>“.

Kandidatė į Klaipėdos merus L. Girskienė teigė, kad Naisiuose susirinko „visa Lietuva“. „Nuostabi šventė, daugybė atrakcijų, koncertų, spektaklių, žaidimų ir JOKIO ALKOHOLIO! Skirtingai nei Karklėje…“, – sakė parlamentarė.

Juvelyrė Jurga Lago socialiniuose tinkluose pabrėžė, kad atvykstančių automobilių srautai buvo uoliai tikrinami policijos. „Koncertai nuo šiol Lietuvoje yra itin saugūs“, – sakė J. Lago.

Renginyje dalyvavęs dr. Andrius Švarplys socialiniuose tinkluose rašė, kad Naisiai šią vasarą tapo Lietuvos pasipriešinimo simboliu.

„Šiandien, vienai dienai, Naisiai tapo Lietuvos pasipriešinimo centru landsberginei europeizacijai. Ciniško melo ir paniekos žmonėms pritvinkusiai valdžiai“.

Renginyje dalyvavęs „Laikmetis.lt“ vyriausiasis redaktorius Tomas Viluckas pastebėjo, kad festivalis tapo nesankcionuotu protestu prieš nutildymo kultūros (cancel culture) įsigalėjimą Lietuvoje. Įspūdinga, kad dalyvių branduolį sudarė šeimos su vaikais, niekur nesimatė šiukšlių, ko nestinga kituose tokio masto renginiuose, nebuvo ir politinės reklamos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

11 KOMENTARAI

  • Žinoma, kad ne visa Lietuva paraidžiui suprantant, pvz aš asmeniškai nebuvau :)) ir išvis niekad ten neteko buvoti. Bet tai, ką dabar skaitau apie Naisių Žolinę – labai džiugina ir glosto širdį. O Jūs be reikalo ieškote priekabių ir savo nuomonę pateikiate kaip faktą. Iš kur traukėte, kad „susirinko tie, kurie…“ Asmeniškai atlikote apklausą?

  • O gal galėtute pasakyti kas yra Austėjos šventė? Tiesa, ne visa Lietuva ten buvo, tiek tie, kurie ATsimerkę ir dalis širdimi buvo, kurie neturėjo galimybės atvykt.. Pavydu Jums, matyt, to nuostabaus bendrumo jausmo, kuris vienija tą lietuvių dalį prieš neo-komunistų vedamą naikinimo politiką.

   • Susidūriau su problema atvykti netgi iš Šiaulių.
    Būtų gerai ateity pasirūpinti nevairuojančiais, bet norinčiais atvykti į Naisius ilgesniam laikui nei valanda nedarbo dieną… Būčiau labai dėkinga!

 1. Man yra graudu girdėti apie dainininkus, alevakarietiškos bohemos atstovus (iš tikrųjų tai persiėmusiųjų Lenino laikų degradacijos dvasia), kurie yra už priverstinę Lietuvos homoseksualizaciją, už alkoholį, už narkotikus, už Landsbergį.
  Džiaugiuosi, kad yra daug pilietiškų, jaučiančių atsakomybę talentingų atlikėjų, kuriems yra svarbu vertybės.
  Taip pat stipriai nustebino didžiulis susirinkusių žmonių skaičius, nuotraukoje užfiksuota tiesiog jūra žmonių.
  Sėkmės visiems susirinkusiems ir dalyvavusiems, visiems organizatoriams, žiūrovams, atlikėjams ir dalyviams.

 2. Pagarba ir padėka organizatoriams bei atlikėjams, džiugu, kad atsirado erdvė, kur galima susirinkti ir padaryti šventę nesisteminiams ir sistemai nelojaliems

 3. Kai kam jau užkliuvo antraštės žodžiai „susirinko visa Lietuva“.Ką padarysi, gal išties vargšai metaforų nesupranta, o gal nenori suprasti, kad čia tiesiog poetiškesnis išsireiškimas, skelbiantis, kad žmonių susirinko iš visos Lietuvos, t. y. , iš visų Lietuvos pašalių 🙂

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte