Mokytojas, atleistas dėl nepaklusimo translytiškumo politikai, pasiduoti neketina

Peteris Vlamingas, krikščionis mokytojas vienoje Virdžinijos mokykloje, buvo atleistas iš pareigų nes nesilaikė taip vadinamo Translytiškumo mandato ir atsisakė moksleivius įvardinti ne pagal biologinę lytį, o nurodytais įvardžiais.

Dėl grįžimo į darbą prancūzų kalbos mokytojas kovoja jau kuris laikas. Žemesnės instancijos teismas netenkino jo prašymo grąžinti į pareigas, tačiau mokytojas nepasiduoda ir apskundė sprendimą valstijos aukščiausiajam teismui.

Peteris Vlamingas, septynerius metus mokęs prancūzų kalbos Virdžinijos Vest Pointo mokyklos rajone, buvo nušalintas nuo pareigų ir vėliau atleistas 2018 m., nes nenaudojo vyriško įvardžio, norėdamas įvardinti moksleivę – biologinę moterį, identifikuotą kaip translytis vyras. P. Vlamingas teigė negalintis to padaryti dėl religinių priežasčių.

2019 metų rugsėjį jis padavė rajoną į teismą, tačiau Karaliaus Viljamo apygardos apygardos teismas jo bylą atmetė. P. Vlamingas kreipėsi į valstijos aukščiausiąjį teismą.

„Mokytojas turi visas teises kovoti su šiuo neteisėtu mokyklos tarybos sprendimu, ir mes jį ginsime kiekviename žingsnyje“, – sakė Tysonas Langhoferis, vyresnysis Laisvės gynimo aljanso (ADF), atstovaujančio P. Vlamingą, patarėjas.

Pasak teisininko, jei būtų priverstas laikytis mokyklos tarybos politikos, P. Vlamingas turėtų „pranešti, kad lyties tapatybė, o ne biologinė tikrovė, iš esmės formuoja ir apibrėžia, kas mes esame, kad mūsų lytis gali pasikeisti ir kad moteris tapatinanti save kaip vyrą, tikrai yra vyras“, – teigiama jo skunde.

Atsakovų – mokyklos valdybos, vadovo ir mokyklos direktoriaus – teigimu, P. Vlamingas nepaisė „pakartotinių mokinio ir jo tėvų prašymų ir pakartotinių jo vadovų žodinių ir rašytinių nurodymų“ įvardinti mokinį vyriškais įvardžiais.

Primename, kad kitoje byloje rugpjūčio 30 d. Virdžinijos Aukščiausiasis Teismas priėmė Loudouno apskrities pradinės mokyklos mokytojui Byronui Tanneriui Crossui palankų sprendimą. Teismas nusprendė, kad jis turėtų būti grąžintas į savo pareigas. Mokytojas buvo nušalintas nuo pareigų už tai, kad viešai sukritikavo translytiškumo mokykloms politiką.

B. T. Crossą parėmė ir jo kolegės mokytojos, taip pat pasipriešinusios šiai politikai.

Skaitykite:

Už krikščionišką pasaulėžiūrą nušalintas mokytojas pasiekė dar vieną pergalę

JAV medikai: versti mus keisti lytį paaugliams – neteisėta

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis