Mitinguotojai Vilniuje išsiskirstė iš Lukiškių aikštės, Seimo prieigų

Dalis mitinguotojų penktadienį popiet Vilniuje atskilo nuo Katedros aikštėje protestavusios minios ir Gedimino prospektu patraukė link Seimo, pranešė įvykio vietoje dirbantis BNS korespondentas.

Šimtams žmonių, skanduojantiems „Seimą lauk“, priartėjus prie pusiaukelėje esančios Lukiškių aikštės, jiems kelią užtvėrė policijos kordonas, sudarytas iš automobilių ir riaušių malšinimo pareigūnų.

Sustoję netoli policijos, žmonės ėmė skanduoti „Gėda“, dalis iki Seimo bando eiti mažesnėmis gatvelėmis.

Katedros aikštėje maždaug 5 tūkst. žmonių protestavo prieš COVID-19 ribojimus, šį mitingą organizavo Lietuvos šeimų sąjūdis.

Vilniaus miesto savivaldybė anksčiau neleido Lietuvos šeimų sąjūdžiui mitinguoti prie Seimo, argumentuodama išaugusia smurto grėsme, todėl protestas vyko Katedros aikštėje.

Žmonės, kurie po mitingo prie Katedros buvo susirinkę Lukiškių aikštėje Vilniuje, išsiskirstė, pranešė įvykio vietoje esantys BNS žurnalistai.

Mitinguotojai išsiskirstė iš Lukiškių aikštės Vilniuje

Čia tebebudi policijos pareigūnai. Žmonių apmažėjo ir prie Seimo, kur jie buvo pradėję rinktis mitingui pasibaigus.

Paraginti žmones skirstytis į Lukiškių aikštę buvo atvykęs ir vienas iš mitingo organizatorių.

„Aš piktesnis už jus, lygiai toks pats. Bet nieko čia tuo dalyku nepadarysi… Jie žmonės negali važiuoti“, – į stoviniuojančius Lukiškių aikštėje žmones kreipėsi Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius.

„Geriau padarome draugiškai, išsiskirstome visi“ – kalbėjo jis.

R. Grinevičius teigė, kad bus galima suplanuoti kitų renginių, be to, jis žadėjo, kad bus kreipiamasi į tarptautinę bendruomenę, siekiant atkreipti dėmesį į situaciją Lietuvoje.

Šimtams žmonių, skanduojantiems „Seimą lauk“, priartėjus prie pusiaukelėje esančios Lukiškių aikštės, jiems kelią užtvėrė policijos kordonas, sudarytas iš automobilių ir riaušių malšinimo pareigūnų.

Netrukus po to žmonės iš Lukiškių aikštės ėmė skirstytis.

Laikmetis primena, kad katedros aikštėje vykęs „Lietuvos šeimų sąjūdžio” mitingas baigėsi be rimtesnių incidentų. Renginio organizatoriai viešai paragino mitingo dalyvius skirstytis taikiai.

Riaušių policija prie Seimo / BNS nuotr.

R. Požėla sako, kad dėl neramumų Vilniuje gali būti pradėtos teisenos

Policijos generalinis Renatas Požėla sako, kad pareigūnai fiksuoja neramumus Vilniaus centre po mitingo prie Katedros aikštės, o juose dalyaujančių asmenų atžvilgiu gali būti pradėtos teisenos.

„Žinia ištransliuota ir per garsiakalbius daug kartų, ir pats savo vardu kreipiausi į protestuotojus, kad oficialus renginys yra baigtas ir tie veiksmai, kurie dabar daromi, pažeidžia Susirinkimų įstatymą, turbūt ir Administracinių nusižengimų kodeksą“, – BNS penktadienį sakė R. Požėla.

„Asmenų veiksmai yra fiksuojami ir neatmesčiau, kad gali būti pradėtos teisenos. Bet kokiu atveju, policija įvykdys savo pareigas, kad būtų užtikrina visuomeninė rimtis“, – pridūrė jis.

Generalinio komisaro teigimu, pats mitingas prie arkikatedros praėjo tvarkingai.

„Pats renginys nustatytu laiku praėjo daugiau mažiau tvarkingai, tačiau jau turbūt tampa klasika, kad, sunku spręsti – čia sumanymo dalis ar ekpromtu, renginiui pasibaigus dalis mitinguotųjų taip nemanė ir skanduodami šūkius „Seimą lauk“ patraukė link Seimo“, – teigė šalies policijos vadas.

Jis pridūrė, kad pareigūnai stengiasi taikiomis priemonėmis užtikrinti viešąją tvarką, tačiau jeigu to padaryti jomis nepavyks, gali būti panaudota jėga.

„Policijos veiksmai yra tokie, kad stengiamės neeskaluoti situacijos, ją stebime, bandome naudoti visas įtikinėjimo priemones, bet jeigu jos nebus veiksmingos, įstatymų numatyta tvarka policija turi teisę panaudoti ir prievartos priemones“, – kalbėjo R. Požėla.

Vilniaus centre po neramumų atnaujinamas eismas

Vilniuje po neramumų, kai penktadienio vakarę buvo apribotas eismas miesto centre, jis kai kur atnaujinamas.

Vilniaus savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ pranešė, jog atnaujintas eismas Gedimino pr. ir V.Kudirkos gatve.

Skelbiama, mad viešasis transportas juda įprastomis trasomis.

Dėl eismo srautų miesto gatvėse bei laikinų ribojimų ties Gedimino-Kudirkos gatvių sankryža fiksuojami autobusų ir troleibusų vėlavimai.

Eismas gatvėse aplink Seimą buvo apribotas, kai po Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingo Katedros aikštėje minia žmonių ėmė rinktis prie Seimo, o policijos pareigūnai užtvėrė jiems kelią. Po maždaug valandos žmonės ėmė skirstytis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Jau nebejuokinga, bet graudu. Patys save gąsdina, patys save ramina, patys sau darosi problemas. Juk buvo pavyzdys Vingio parke, buvo 3-jų dienų mitingas prie seimo, na, tai kokio galo jie taip bijo? Tikriausiai jaučia kažkokį tai galą….

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte