Mitinguotojai turi teisę išreikšti savo nuomonę, tačiau negalima ignoruoti įstatymų – V. Čmilytė-Nielsen

Neduodama leidimo mitinguoti prie Seimo sostinės savivaldybė be reikalo sukėlė aistras, sako parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jos teigimu, kiekvienas pilietis turi teisę išsakyti savo poziciją, pateikti reikalavimus politikams, mitinguoti.

„Tai vienas esminių liberalios demokratijos principų, jį reikia gerbti. Todėl, manau, Vilniaus savivaldybė be reikalo sukėlė aistras“, – savo paskyroje „Facebook“ teigia parlamento vadovė.

„Ar tikrai šią savaitę sukilo temperatūra Seime ir šalia jo? Šiandien duodama interviu radijuje dar kartą pakartojau, kad prie Seimo susirinkę mitinguotojai turi teisę išreikšti savo nuomonę, tačiau negalima ignoruoti įstatymų ar atvirai pažeidinėti nustatytos tvarkos, kurios turi laikytis visi. Kiekvienas galime išsakyti savo poziciją, pateikti reikalavimus politikams, mitinguoti. Tai vienas esminių liberalios demokratijos principų, jį reikia gerbti“, – rašė parlamento pirmininkė savo feisbuko paskyroje.

„Manau, Vilniaus savivaldybė be reikalo sukėlė aistras. Tačiau tai, ką daro šeimų gynėjais prisistatantys mitinguotojai, nedaro jiems garbės. Sulaukiau klausimo, ar išeisiu pakalbėti. Savo poziciją dėl reikalavimų jau išsakiau po renginio Vingio parke. Ji nepasikeitė“, – rašė ji.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen
Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen / BNS nuotr.

Čia pat pridūrė: „Karšti, skuboti vertinimai STT reido Seime taip pat kelia bereikalingas aistras. Įstatymus turime gerbti visi – tiek politikai, tiek pareigūnai. Daryti išvadas apie pareigūnų veiksmus, kol atliekamas tyrimas, yra nepriimtina. Antra vertus, paskęstant detalėse išleidžiamas iš akių pagrindinis tyrimo tikslas – nustatyti tiesą“.

„Gyvename neramiais laikais, ne visad draugiškoje kaimynystėje. Mes negalime leistis išprovokuojami įsivelti į primetamus scenarijus, kurių tikslas – susilpninti ir supriešinti. Jau esu sakiusi, kad nepritariu kolegos pasirinktai formai reikšti savo poziciją. Tačiau daryti skambius pareiškimus, kelti papildomą triukšmą, didinti įtampą tikrai nėra toliaregiška. Turime savo darbotvarkę, jos privalome laikytis neįsiveldami į betikslius tarpusavio pasiaiškinimus, nepasiduodami išorės provokacijoms, silpninančiomis mūsų valstybę“, – užbaigė savo įrašą parlamento pirmininkė .

Anksčiau Seimo pirmininkė yra minėjusi, kad protestuotojai reikalauja atsisakyti per Seimo rinkimus duotų pažadų – įteisinti partnerystę, ratifikuoti Stambulo konvenciją, priimti Tautinių mažumų įstatymą ir pan.

Prie Seimo ir Vyriausybės jau dvi dienas vyksta protesto akcija dėl valdančiųjų vykdomos šeimos, sveikatos politikos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Kokiu į statymų turime pasyti, kokių ar tokiu įstatymų, kuriuos kazkoki parsidaveliai isleidzia, kurie dirba vasinktono gaujai ir ir Kubos mafijai, kokių ystatymų,? kurie lietuvai nepriimti, prezidentas lietuvos jiens nulio vietoj.Niekas neprivalo vygdyti, istatymu kuriuos kuria Teroristas sorošas, ir marmalų sumanytojas, B. Geicas ciut ne per jega verčia . turi zmones išbandyti vakcinas kurios pagamintos, is oro ir zmones jau numire paskiepyti. Danija atsisako vakcinos, nes bijo kad kenksmingos, lietuva perka tas zenika vakcinas ir naudoja lt piliecems. Matai referendumas nereikalingas. Amerikos Rotfeleriu is satanistų isplautos smegenys parsidavelių save išsinke į seima, jie neturi teises pasakyt. Ko lt piliecem reikia.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte