Mitinge prie Seimo buvo kviečiama gaivinti Sąjūdžio vertybes

ŠaltinisBNS

Minint Sąjūdžio susikūrimo dieną, prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, ketvirtadienį iki šimto žmonių susirinko į mitingą „Už prigimtinę šeimą, už tautines tradicines vertybes, už Konstituciją“.

Akcijos dalyviai prisiminė prieš 30 metų įsteigtą Lietuvos persitvarkymo sąjūdį, atvedusį Lietuvą į nepriklausomybės atkūrimą, ir ragino nepamiršti bei ginti tas pačias vertybes.

„Nusimušė Sąjūdžio idealai“, – sakė Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, signataras Bronislavas Genzelis.

Virtualiai pasveikinęs mitingą valdančiajai koalicijai priklausančią Laisvės partiją jis pavadino Lietuvos išdavystės partija.

„Jei ši valdžia ilgai išsilaikys, lietuvių tautos laukia žlugimas. Galėsime užsakyti requiem“, – teigė B. Genzelis.

Kitas Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila perskaitė kreipimąsi, kuriame reikalauta grąžinti tautai valdžią, Seimo nariai raginti visus įtampą keliančius svarbiausius klausimus spręsti referendumais.

Neseniai Seimo iš Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovo pareigų atleistas Adas Jakubauskas kvietė telktis į Lietuvos atsinaujinimo sąjūdį.

„Aš buvau nušalintas, kad nebūtų tinkamai paminėtas Birželio sukilimas“, – sakė jis.

Mitingą prie Seimo surengė tautininkai. Jame pagal išduotą leidimą galėjo dalyvauti iki pusės tūkstančio žmonių.

„Šiandien vėl turime telktis ir pakilti naujam vertybiniam sąjūdžiui už prigimtinę šeimą, už Konstituciją, už tautines, tradicines vertybes, už lietuvių kalbą, už istorinę atmintį, už žodžio laisvę ir jų išsaugojimą“, – sakė vienas iš mitingo organizatorių, Centro partijos-tautininkų pirmininkas Naglis Puteikis.

Organizatoriai tvirtina, kad dabartinės valdžios politika „iš esmės prieštarauja svarbiausiems Sąjūdžio siekiams – žodžio ir saviraiškos laisvei, tautos suverenitetui ir pilietinei savivaldai“.

Anot mitingo rengėjų, „valdantieji kėsinasi į valstybės pagrindus – prigimtinę šeimą, valstybinę kalbą ir tautinę tapatybę, kuria dirbtinius šeimos pakaitalus, atveria Lietuvą pasaulio perėjūnams, steigia teritorinius rezervatus kitakalbiams Lietuvos piliečiams, skatina tautinį ir pilietinį pasipriešinimą ir susipriešinimą“. 

Lietuvos persitvarkymo sąjūdis įkurtas 1988 metų birželio 3 dieną. Tuomet Lietuvos mokslų akademijos salėje Vilniuje įvyko Sąjūdžio iniciatyvinės grupės susirinkimas. Šią grupę sudarė 35 žymūs Lietuvos mokslo ir meno žmonės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis