Milijardierius R. Bransonas pakilo į kosmosą -tikisi kosminio turizmo sritį perkelti nuo žemės

ŠaltinisBNS

Sekmadienį britų milijardierius Richardas Bransonas (Ričardas Bransonas) iš kosmodromo JAV Naujosios Meksikos valstijoje bendrovės „Virgin Galatic“ erdvėlaiviu pakilo į kosmosą.

Turtuolis tikisi neseniai susikūrusią kosminio turizmo sritį perkelti į kosmosą.

Erdvėlaivis pakilo iš „Spaceport America“ kosmodromo 14.40 val. Grinvičo laiku (17.40 Lietuvos laiku) ir maždaug valandą kils į 15 km aukštį, kuriame lėktuvo nešėjas atsiskirs ir paleis mažesnį erdvėlaivį.

R. Bransonas siekė aplenkti savo amerikietį konkurentą Jeffą Bezosą (Džefą Bezosą) ir tapti pirmuoju žmogumi, kuris pakilo į kosmoso savo paties kompanijos pastatytu erdvėlaiviu.

J. Bezosas anksčiau yra paskelbęs, kad liepos 20 dieną skris į kosmosą savo kompanijos „Blue Origin“ raketa „New Shepard“.

R. Bransonas ir J. Bezosas įkūrė konkuruojančias bendroves trumpiems turistiniams suborbitiniams kosminiams skrydžiams.

„Virgin Galactic“ erdvėlaivis nėra klasikinė raketa. Tai veikiau lėktuvo nešėjo, pasiekiančio didelį aukštį ir paleidžiančio mažesnį erdvėlaivį „VSS Unity“, sistema. Erdvėlaivis įjungia savo variklius ir pasiekia užorbitinį kosmosą, o tada nusklendžia atgal į Žemę.

Po šio skrydžio planuojami dar du bandomieji skrydžiai, o tada, 2022 metais, turi prasidėti reguliarūs komerciniai skrydžiai, nurodo „Virgin Galactic“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

    • labai puikiai suprantu. Ir tu suprastum, jei klausytum ne tik LRT ryškiai šališkos informacijos kanalo. Pasaulyje vyksta daug labai bjaurios neteisybės. Karai, neturtingųjų kraštų specialus palaikymas suirutėse. Viskas tam, kad turtingieji turtėtų. Nes niekas iš niekur neatsiranda, taip pat ir milijonai bet kurių pinigų.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis