Mecenatas Pranas Kiznis Valdovų rūmams neatlygintinai eksponuoti perdavė 23 paveikslus

ŠaltinisBNS

Po dvejus metus trukusių derybų Valdovų rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas ir kultūros rėmėjas Pranas Kiznis pasirašė sutartį dėl 23 paveikslų perdavimo neatlygintinai eksponuoti.

Garsių XIV–XVII amžiaus Italijos dailininkų tapybos darbų rinkinys bus rodomas antro maršruto „Atkurti istoriniai interjerai“ ekspozicijos III manieristinėje antikameroje, penktadienį pranešė muziejus.

„Ši paveikslų galerija suformuota iš neseniai vienoje tarptautinėje parodoje eksponuotų kūrinių, kuriuos nutapė venecijiečiai, lombardiečiai, romiečiai, florentiečiai, sieniečiai, kalabriečiai, flamandai, taip pat graikų ir lenkų kilmės dailininkai“, – teigiama pranešime.

Dalį paveikslų pramonininkas dovanoja Valdovų rūmų muziejui, kiti perduodami saugoti ir nuolat eksponuoti 20-iai ir daugiau metų.

„Valdovų rūmų muziejaus ir visos Lietuvos muziejininkystės istorijoje tai itin retas gestas ir labai sektinas pavyzdys, gal lygintinas su Mykolo Žilinsko iniciatyva, kai vieno asmens pastangomis ir dosnumu muziejus turi galimybę papuošti savo erdves ne vienu ar keliais, o ištisa vertingų paveikslų galerija“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus direktorius V. Dolinskas.

Anot jo, P. Kiznio dėka į Lietuvą grįžta unikalios senojo europinio meno vertybės, prarasti Lietuvos europietiškumo, priklausymo lotyniškosios ir krikščioniškosios Europos civilizacijos erdvei ženklai.

Seniausias dovanojamas kūrinys nutapytas XIV amžiaus septintajame dešimtmetyje, tai Jacopino del Conte’ės (Jakopino del Kontės) sukurtas popiežiaus Leono X portretas, kūrybingai atkartojantis Rafaelio kūrinį. Būtent šis popiežius, asmeniškai bendravęs su Vilniaus vyskupu Albertu Radvila, pradėjo karalaičio Kazimiero Jogailaičio paskelbimo šventuoju procesą.

Kiti į Lietuvą grįžtantys paveikslai sukurti XV–XVII amžiuje. Tarp jų –  Nicolo Rondinellio (Nikolo Rondinelio), Santi di Tito (Sančio di Tito), Domenico Puglianio (Domeniko Puljanio), Jacopo Vignali (Jakopo Vinjalio), Giuseppes Cezario (Džuzepės Čezario) ir kitų darbai.

Valdovų rūmai / Mindaugo Kaminsko nuotr.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis