Maskvos patriarchatas: santykiai su Katalikų Bažnyčia praktiškai įšaldyti

ŠaltinisSPZH.NEWS

Maskvos patriarchato Išorinių bažnytinių santykių departamento vadovas, Volokolamsko metropolitas Antonijus per televizijos kanalą „Rossija-24″ pareiškė, kad Rusijos Ortodoksų Bažnyčios (ROB) ir Romos Katalikų Bažnyčios santykiai praktiškai įšaldyti.

„Pastaruoju metu, deja, turiu pasakyti, kad mūsų santykiai praktiškai įšaldyti“, – sakė metropolitas Antonijus.

Maskvos patriarchato atstovas pažymėjo, kad paskutinis patriarcho Kirilo ir popiežiaus pokalbis įvyko 2022 m. kovą nuotolinio ryšio priemonėmis ir buvo geranoriškas, tačiau po kurio laiko ROB nustebo perskaičiusi popiežiaus interviu, kuriame jis „karikatūriškai apibūdino susitikimą, leido sau šiame kontekste visiškai netinkamus išsireiškimus ir pranešė, kad susitikimas neįvyks ir jis apskritai niekur nevyks“.

„Po to ilgą laiką nebuvo jokių kontaktų dėl naujo susitikimo organizavimo, o kai pradėjau eiti skyriaus pirmininko pareigas, kai kuriuose komentaruose spaudoje perskaičiau, kad popiežius Pranciškus, kuris kartu su patriarchu Kirilu šių metų rugsėjį buvo pakviestas į Kazachstaną dalyvauti pasaulio tradicinių religijų vadovų suvažiavime, ketino ten susitikti su Jo Šventenybe patriarchu“, – pridūrė Išorinių bažnytinių santykių departamento vadovas.

Metropolitas Antonijus gavo kvietimą atvykti į šį susitikimą ir bendravo su popiežiumi, tačiau nepavyko susitarti dėl naujo patriarcho ir pontifiko susitikimo organizavimo, nes susitikimas nebuvo parengtas.

„Kai kurie komentarai, pareiškimai, kuriuos skaitome ir girdime ne tik iš popiežiaus, bet ir iš daugumos jo padėjėjų lūpų, neprisideda prie pasirengimo šiam susitikimui ir prie mūsų tolesnio bendradarbiavimo“, – pabrėžė ROB hierarchas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte